Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #16  
Παλιά 07-05-07, 00:08
Το avatar του χρήστη mios
mios Ο χρήστης mios δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 20-03-2007
Περιοχή: ΚΗΦΙΣΙΑ
Μηνύματα: 206
Προεπιλογή Έφταιγε και ο υιός;

Συγγνώμη για την πολυήμερη απουσία αλλά οι υποχρεώσεις....Λοιπόν 20 κάτι μέρες μετά (νομίζω 25) όλα φαίνονται καλά.Ολοκλήρωσα την βασική θεραπεία και συνέχισα μια παρατεταμένη μόνο με EXIT.Αν και οι Δίσκοι έδειχναν να πηγαίνουν όλο και καλύτερα ,οι καρδινάλιοι ήταν γεμάτοι .Κατάφερα ,δυστυχως για αυτούς ,να πιάσω μόνο τους δύο και τους έβαλα σε ....κουβά καραντίνας με 30 C αερισμό και ένα φάρμακο FMC οποίο το πρότειναν ως την καλύτερη λύση .Την επομένη ο ένας ήταν ανάσκελα και ο δεύτερος ακολούθησε σε μετά 2 ημέρες (R.I.P) Δεν ξέρω αν έκανα κάποιο λάθος στην δοσολογία ,μιας και οι δόση ήταν πολύ μικρή (1,1 ml/10lt αν θυμάμαι καλά) και απουσία λεπτομερούς μέτρησης όγκου κουβά και του δυσχρηστου δοσομετρητή του φαρμάκου ,υπολόγισα κατά προσέγγιση.Ο τρίτος που ξέφυγε πάντως αυτή την στιγμή είναι καθαρός .Η θερμοκρασία όλο αυτό το διάστημα ήταν στους 31 βαθμούς και σήμερα την κατέβασα.Οι δίσκοι πάντως δείχνουν μια χαρά ,αν και ο τιρκουαζ δεν δέχεται οποιαδήποτε ξηρά τροφή (ούτε με σκόρδο)παρά μόνο τις κατεψυγμένες.Απ'ότι ξέρω τους ταιζαν μόνο ξηρά στο κατάστημα .
Αυτή τη φορά γλυτώσαμε με τις ελάχιστες? απώλειες ,όμως την επομένη (ελπίζω να αργήσει πολύ) θα ακολουθήσω σίγουρα την συμβουλη του πρύτανη για το αλάτι.
Α!!! δεν ξέρω αν είναι και αυτό σύμπτωση αλλά....Μετά την ολοκλήρωση της θεραπείας με ESHA +EXIT και ενώ τα στίγματα δεν είχαν υποχωρήσει,μεσολάβησε ένα σαββατοκύριακο κατά το οποίο φύγαμε οικογενειακώς .Όταν επιστρέψαμε οι δίσκοι ήταν "περδίκια".Εκτός του σβηστού φωτός ( βοήθησε?) πιστεύω πως η απομόνωση και απουσία ενός ακόμα παθολογικού παράγοντα πιστεύω έπαιξε καθοριστικό ρόλο στην ίαση.Φίλοι δισκάδες ,προσοχή !!!!επειδή πολλοί μπορεί να τον έχετε (σε παραλαγές βέβαια)κι αν όχι αξίζει να "κολήσετε" ,απομακρύνται τον άμεσα από το ενυδρείο με τους δίσκους !!!! Ο (υ)ιός μου.
οποιαδήποτε ομοιότητα με τον "Denny τον τρομερό" ε'ιναι εντελώς συμπτωματική
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  22.jpg
Εμφανίσεις:  294
Μέγεθος:  43,9 KB  
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01533 seconds with 12 queries