Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #11  
Παλιά 12-06-10, 16:40
Το avatar του χρήστη endymion
endymion Ο χρήστης endymion δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 10-03-2010
Περιοχή: Περιστέρι
Μηνύματα: 135
Προεπιλογή

Έχεις δίκιο Raven, βασικα το παρουσίασα για να πάρω πιο πολύ και άλλες γνώμες, θέλει δουλειά... Και για να το φτάσω έτσι έχω κάνει πολλές αλλαγές. Έχω αρχίσει και διαβάζω τα άρθρα για το aquascaping και είδα σε ένα link που δίνεται εδω μέσα ότι όταν λέμε φυσικό δεν εννοούμε ντε και καλά υποβρύχιο τοπίο. Μπορεί και να είναι μια εικόνα από την φύση που μας αρέσει και θέλουμε να την αναπαραστήσουμε με τα κατάλληλα φυτά, πέτρες κτλ.
Όσο για το λίπασμα επειδή είμαι άσχετος τι μου προτείνετε?

Και θα αρχίσω και emersed καλλιέργειες για να στρώσω το βυθό με "χαλί". Έχει κάποιος cuba? Αλλιώς θα περάσω αργότερα να ρίξω μια ματιά στα pet shop. Που παρεπιπτόντως ποτέ δεν βρίσκω αυτά που θέλω. Γι αυτό ενθουσιάστηκα με το άρθρο του Aqua Pura για αυτές τις καλλιέργειες.
-------------------------
Κι άλλη μια ερώτηση. Οι ασβεστολιθικές πέτρες ανεβάζουν την σκληρότητα του νερού σωστά? Τα guppies, mollies δεν θέλουν σκληρό νερό? Θα υπάρχει πρόβλημα τώρα που άνοιξε ο καιρός, αν βρω κανά δυο πέτρες στη φύση και αφού πλυθούν καλά να μπουν στο ενυδρείο? Να ξεφορτωθώ τα κοχύλια. Για την μεγάλη πέτρα στα αριστερά από ρητίνη τι λέτε? Είναι σε καλή θέση? τι άλλα φυτά θα μου προτείνατε?

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη endymion : 12-06-10 στις 16:40 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01423 seconds with 11 queries