Θέμα: Sera bio nitrivec
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #22  
Παλιά 06-04-13, 16:18
Το avatar του χρήστη Nick74
Nick74 Ο χρήστης Nick74 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-12-2011
Περιοχή: Περαμα
Μηνύματα: 4.452
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Kostas12 Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ όταν πρωτοξεκίνησα να μπω στο χόμπυ ξεκίνησα το ενυδρείο μου με το SafeStart της Tetra και δεν είχα καμία απώλεια αλλά χωρίς να έχω μεγάλη ιχθυοφόρτωση στην αρχή.
Τώρα δεν χρησιμοποιώ πλέον, αλλά έχω ένα μπουκάλι για ασφάλεια.

Κωστα, κατα πασα πιθανοτητα εστρωσες με ψαρια χωρις να το γνωριζεις, ευτυχως μαλλον τηρησες χαμηλα ταισματα, χαμηλη ιχθυοφορτιση και πιθανων ησουν σωστος και στις αλλαγες σου οποτε ειτε εβαλες το placebo ειτε δεν το εβαζες καθολου το αποτελεσμα θα ηταν ακριβως το ιδιο.
Κατα τη γνωμη μου μαλιστα σε περιπτωση που δε γινεται κι αλλιως (πχ να εχεις χασει τη βιολογια σου και να μενεις σε ενα βουνο που δεν υπαρχει διαθεσιμο μπολι) καλυτερα χωρις placebo ωστε να ξερεις πως πρεπει να εισαι εξαιρετικα προσεκτικος με οτι κανεις
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από maikl Εμφάνιση μηνυμάτων
Προς διευκρινηση κι εγω λεω οτι ειναι αχρηστα τα παραπανω ζουμια
ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ δεν ηταν για σενα το "καρφι" Μιχαλη. (βασικα ουτε για τον Κωσταντινο ηταν, ασχετα με τη διαμαχη μας)
Αν προσεξες χρησιμοποιησα μια φραση που εχει γινει moto καποιου αλλου φορουμ -οχι ακριβως ενυδρειοφιλων αλλα μαγαζοφιλων / αιμοδοτων...
Μοτο ειπα? χμμμ μαλλον πολεμικη ιαχη στον πολεμο εναντιον των ψαριων "αρκει το χομπυ να παει μπροστα"
Αυτος τον οποιο σχολιασα το καταλαβε μια χαρα

...τεσπα, δεν εχω τιποτα προσωπικο με κανεναν, αλλα για το "μπροστα" εχω εντελως διαφορετικη αποψη.
Για μενα προοδος ειναι να σηκωσουμε τον πηχη κι οποιος μπορει ας ακολουθησει, οποιος δε μπορει στην παρουσα φαση δε χαθηκε κι ο κοσμος, θα αποκτησει ενυδρειο οταν θα ειναι ο ιδιος ετοιμος, και θα το χει και θα το χαιρεται και δε θα νοιωθει καθημερινα σα νοσοκομα στην εντατικη.
Για καποιους αλλους βεβαια προοδος σημαινει να παιρνει κι η κουτση μαρια ενυδρειο (εστω και τασακι βρε παιδι μου, φτανει να μαστε πολλοι)
__________________


Βγαλτε τους μονομαχους απο τις γυαλες και τα δεκαλιτρα και βαλτε μεσα τον petshop-ά που σας το προτεινε.
Γλυφτες ΔΕΝ υπαρχουν (λετε ο Αμαζονιος να εχει τζάμια) ? Και τα γατοψαρα ειναι κανονικα ψαρια κι οχι καθαριστες, οποιος θελει καθαριστρια, εχει στη Χρυση Ευκαιρια

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Nick74 : 06-04-13 στις 16:18 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01571 seconds with 11 queries