Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #42  
Παλιά 28-02-13, 07:36
maikl Ο χρήστης maikl δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 12-12-2006
Περιοχή: Βεροια
Μηνύματα: 3.464
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gemen Εμφάνιση μηνυμάτων
οντως εισται πολλοι πρασινοι εδω μεσα ....
κανω πισω.δεν μπορω να σας συναγωνιστω.

θα το πεταξω και θα παρω πρασινο φιλτρο τελικα.
εξαλλου ενας κουκος δεν φερνη την ανοιξη....ναι καν'το μπας και δεις την Ανοιξη..!!!

για να δω.το θελη κανεις σας η να το κανω λιμνουλα οπως λεει και ο κατασκευαστης????......σε "τρωει" ο κ@λος σου...
.....και να μου το χαριζανε δυστυχως ....ή μαλλον ευτυχως ,θα το χαριζα και 'γω.

....και για να μη το αφηνω ετσι(ειναι αδικο):Περυσι φιλαρακι μου ηθελε ενα εξωτερικο για το juwel 450 σε συνδυασμο με το εσωτερικο του.Λογω χαμηλου butzet και επειδη δεν ηθελε να τα "ακουμπησει" οπως ελεγε σε Eheim, του ειπα να παρει το νεο Fluval 406 απο Γερμανια και συγκεκριμενο μαγαζι(www.zooprofi.de) αφου η εδω αντιπροσωπεια δεν ηξερε καν την υπαρξη τους.
Το φιλτρο ηρθε το βαλαμε σε λειτουργια ....αλλα ω του θαυματος στον μηνα επανω αρχισε να σταματαει και να μη ξεκιναει...Ευτυχως ο Γερμανος σταθηκε αψογος ως επαγγελματιας και εστειλε καινουρια κεφαλη με δικη του ευθυνη και εξοδα αποστολης(δεν ηταν υποχρεωμενος )
Πριν ενα μηνα περιπου εσπασε το impeler και πιο συγκεκριμενα τα πτερυγια της φτερωτης στα καλα καθουμενα και ενω το φιλτρο ηταν σε λειτουργια....Αποτελεσμα? Ευτυχως παλι ο Γερμανος δεχτηκε να γινει αλλαγη με επιβαρυνση του εξτρα κοστους για την αγορα ενος eheim2075.....Στο μεσοδιαστημα ενα δικο μου eheim 2217 αναπληρωνει .....
Αλλη φορα λοιπον δε ξαναμιλαω για Fluval, μπορει το παραπανω να ετυχε ,αλλα ετυχε σε ενυδρειο με δισκους(καποιας αξιας) και ετυχε σε μενα που ποτε δε σκεφτομουν καν να μιλησω για αλλο φιλτρο απο eheim ,αλλα το εκανα και ΄γω μια φορα γιατι θεωρησα οτι θα ειναι καλα φιλτρα.
Και εκει το σταματαω ειναι απλα μετρια φιλτρα οπως τοσα αλλα μες το πληθος......
__________________
«Το δις εξαμαρτειν ουκ ανδρος σοφου»
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,12561 seconds with 11 queries