Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #48  
Παλιά 12-01-10, 22:57
Το avatar του χρήστη Ηλίας
Ηλίας Ο χρήστης Ηλίας δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 12-06-2008
Περιοχή: -
Μηνύματα: 1.027
Smile

εγω θα προτεινα να παρεις κυβους λευκο φελιζολ απο μαντρα και να το δουλεψεις με φλογιστρο να το σκαλισεις κτλ ωστε μετα την σιλικονη και την αμμο να δειχνει αληθινο τωρα το μπλε μαλλον θα δειχνει επιπεδο και δεν θα καταφερεις να δωσεις φυσικη οψη-μαλλον σαν παρτερι θα γινει
..Θα προσπαθησω να παιξω με την πολυουρεθανη για να δωσω το σχημα που θελω...
θα κανω κατι σαν βουναλακια-λουφακια, και θα προσπαθησω να μην γινει παρτερι...

ναι ενοω χωρις τα προβολακια το κεντρικο ξυλο δεν το λεω για κολονα σκεψου αν κοψεις μια οχθη ποταμιου καθετα οτι θα δεις χωμα και ριζες οποτε το να βγαινουνε εξω απο το φελιζολ ριζες θα δειχνει φοβερο
Σωστο αυτο που λες,
..αλλα εδω που ειμαι δεν μπορω να διαλεξω ριζες, γιατι αν βρω θα εχει κατι παλουκια και και 15 Ε το ενα.....
..και ειναι και λιγο δυσκολο να τρυπησω το φελιζολ...

δν μπορω να στο εξηγησω βασικα καλυτερα και δεν μπορω να σου βγαλω και καμια φοτο παντως ψαχτο λιγο σε ξενα site κιολας για τετοιες κατασκευες με φελιζολ κτλ παιζει πολυ υλικο και για κατασκευη palludarium ειδικοτερα γιατι αμα δεν το χεις ξανακανει και δεν εχεις δει και 5 αρθρα παιζει να βγει καπως και οπως ειπαμε θα ειναι μη αναστρεψιμο
Εχω δει διαφορες κατασκευες, και συνεχως ψαχνω για πληροφοριες...
http://www.tsamisaquarium.gr/Selides...background.htm
βλεπεις ποσο φυσικο βγαινει το ασπρο φελιζολ αντιστοιχες τρυπες μπορεις να κανεις για τα φυτα εσυ ψαχτο λιγο βασικα να παρεις και ιδεες πως να δουλεψεις με τα υλικα!
Οπως ειπα και πριν,
Η διαμόρφωση του ολου βραχου θα γινει με αφρο, το φελιζολ το εχω απλα σαν βαση...
για δες εδω που ειναι βραχοι απο πολυουρεθανη και οχι φελιζολ
http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=36299

τωρα το καταρακτακι θα ειναι ποιο πρακτικο να βγαινει στην εξοδο του φιλτρου γιατι αμα βαλεις αντλια και σου δημιουργει και το φιλτρο αναταραξη και η αντλια καταρακτη μαλλον δεν θα ειναι και πολυ καλο αποτελεσμα αν βαλεις την εξοδο του φιλτρου μεσα τοτε οποτε κλεινεις τον καταρακτη δεν θα χεις οξυγονο στο νερο αφου δεν θα χεις αναταραξη! φτιαξε κατι σαν βουναλακι ψηλο ισα με το υψος της εξοδου του φιλτρου κανε τρυπα και βαλτην απο πισω
μπορεις να το εξηγησεις λιγο καλητερα γιατι δεν καταλαβα που το πας...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01808 seconds with 11 queries