Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #22  
Παλιά 08-10-11, 12:16
Andros Ο χρήστης Andros δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 07-04-2007
Περιοχή: Tseri, Nicosia
Μηνύματα: 1.228
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Andros
Προεπιλογή

Βασιλη, απο ηλεκτρολογικα δεν κατεω πραμα οποταν δεν κοβω και το κεφαλι μου αλλα να μου επιτρεψετε να πω κατι

Ποσες φορες εχεις βαλει το χερι σου στο ενυδρειο και ενιωσες ελαφρα τσιμπηματα; ή ακομα και στην μικρη λιμνη με τα χρυσοψαρα σου; Δεν ξερω αν σου εχει τυχει, εμενα ομως μου εχει τυχει και στο ενυδρειο αλλα τις περισσοτερες φορες μου εχει τυχει στην λιμνη οταν ειχα τις βυθιζομενες αντλιες λογω του οτι, οπως πολυ σωστα ειπες, οι αντλιες μου δεν ειχαν γειωση, και αυτο θα πρεπει να προσεχθει σε οσους αγοραζουν ειδικα βυθιζομενες αντλιες, να εχουν γειωση...

Αυτο ομως δεν επηρεασε καθολου τα ψαρια, εκτος αν η απωλεια που εχει ο φιλος ειναι πολυ μεγαλη, γιατι δεν μπορω να φανταστω με μια μικρη απωλεια ηλεκτρισμου να φερει σε τετοιο χαλι τα κυπρινοειδη και μαλιστα σε 24 ωρες.

Δεν αμφισβητω καθολου αυτα που λες. Διαβασα το θεμα στο koi-bito. Αυτος που ανεβασε το θεμα στο koi-bito λεει χωρις να εχει γνωσεις πανω στα ηλεκτρικα πιστευει οτι η απωλεια ηλεκτρισμου μπορει να σκοτωσει τα ψαρια. Το θεμα ομως ειναι για τι ταση μιλαμε!
Γιατι σε υψηλη ταση οχι μονο τα ψαρια θα σκοτωνε αλλα και ανθρωπο....

Κι'εγω πρωτη φορα βλεπω κατι τετοιο αλλα η απωλεια ηλεκτρισμου ισως να ειναι συμπτωση και το προβλημα να παραπεμπει καπου αλλου......
__________________
MY POND

ΕΝΑΣ ΑΝΟΗΤΟΣ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΛΑΘΗ ΤΟΥ...ΕΝΑΣ ΣΟΦΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ....
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01439 seconds with 11 queries