Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #39  
Παλιά 21-10-16, 14:27
nik77 Ο χρήστης nik77 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 10-12-2014
Περιοχή: ΘΕΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μηνύματα: 27
Προεπιλογή

Καλησπέρα
Μπουκάλα co 2 καινούρια μπορώ να την χρησιμοποιήσω απ ευθείας χωρίς την μετατροπή?Έχω δει φώτο ,κρατάνε την κάνουλα ανοιχτή, δένοντας την με μονωτική ταινία η με tire up και έτσι δεν απαιτείται η στρόφιγγα (μετατροπή).Το λειτουργεί κάποιος με αυτό τον τρόπο? Από κατάστημα με πυροσβεστικά που ρώτησα μου είπαν πως εσωτερικά ο πυροσβεστήρας co 2 έχει σωληνάκι μέχρι κάτω λίγο ποιο πάνω από τον πάτο το οποίο τραβάει το co2 σε υγρή μορφή.Σε κάποιο άλλο site διάβασα πως δεν επηρεάζει αυτό για την χρήση που το θέλουμε(ενυδριακή )ΙΣΧΥΕΙ??Υπάρχει πάντως η δυνατότητα αφαίρεσης του σωλήνα, απλά για την πρώτη φορά(για να μην πάει χαμένο το υλικό μιας και είναι γεμάτος) πρέπει ο πυροσβεστήρας να τοποθετηθεί ανάποδα. Διαφορά στο θέμα ασφαλείας δεν υπάρχει μου είπαν μεταξύ κάνουλας - στρόφιγγας. Αν ισχύουν όλα τα παραπάνω τελικά και δεδομένου ότι τα διπλά μανόμετρα (τα περιμένω από internet)κουμπώνουν και στην μανίσια κάνουλα γιατί να γίνει η μετατροπή που μου ζητάνε 20-25 ευρώ παραπάνω και 10 ημέρες αναμονή(για Θεσσαλονίκη)?
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01394 seconds with 11 queries