Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #16  
Παλιά 21-07-11, 21:09
Andros Ο χρήστης Andros δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 07-04-2007
Περιοχή: Tseri, Nicosia
Μηνύματα: 1.228
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Andros
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kwstas_original Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλο κουραγιο Αντρο, φενεται φοβερη δουλεια!
Πως και ετσι μεσα στην καρδια του καλοκαιριου με την ζεστη και την κατασταση στην Κυπρο με το ρευμα?
Μεγαλη ανακαινηση και επενδυση...
Ποιος ειναι ο εξοπλησμος που εχεις επιλεξει?
Παρομοια πραγματα με την λιμνη του Βασιλη?
Πας και για περισσοτερα ψαρια η μεγαλωσαν αυτα που εχεις?!
Αληθεια...που βρισκονται προσωρινα?
Οπως τα εχει πει ο Βασιλης εχουν τα πραγματα Κωστα.

Ομως παιδια, να μου επιτρεψετε να πω κατι γιατι νιωθω την αναγκη να το πω.....

Πριν παρω την μεγαλη αποφαση για να ξηλωσω την λιμνη βρισκομουν σε διλημμα με ποιον τροπο θα το ελεγα στην συζυγο μου γιατι δεν ειναι και το πιο ευκολο πραγμα μεσα σε τεσσερα χρονια να την φτιαχνεις για τριτη φορα και μαλιστα απο την αρχη!!

Ειχα 2 επιλογες, ή θα την εκλεινα ή θα την εφτιαχνα απο την αρχη. Οταν της αναφερα αυτες τις 2 επιλογες αρχισε ο πολεμος "Ουτε και να το σκεφτεσαι" μου ελεγε να την φτιαξεις απο την αρχη, οποταν μου εμενε η επιλογη να την κλεισω γιατι πραγματικα με κουρασε τον τελευταιο καιρο λογω τεχνικων προβληματων.

Οχι οτι δεν δουλευε αλλα δουλευα εγω περισσοτερο απο οτι επρεπε και αυτο με κουρασε αφανταστα....
Οταν της ειπα λοιπον οτι θα την κλεισω, μου ειπε "κανε οτι νομιζεις" , οποταν μετα απο λιγες μερες ηρθε η μεγαλη εκπληξη!!!!!! "Και πως σκεφτεσαι να την ξαναφτιαξεις?????" μου ειπε....... Αυτο ηταν!

Παιδια, αυτη τη στιγμη οτι κανω στη λιμνη ειναι διπλα μου, σκαβει, φορτωνει το αμαξι με χωμα, με βοηθα στο κτισιμο και καθε λιγο και λιγακι μου ριχνει ιδεες. Εκπληκτικο εε!!!

Ειλικρινα δεν το περιμενα και ειδικα τωρα με την κριση να δεχτει να φτιαξω αυτο το νεο project.
Εαν ελεγε οχι, και αυτο ηταν τελεσιδικο, θα την εκλεινα γιατι σε καμια περιπτωση δεν θα εβαζα το χομπυ πανω απο την οικογενεια μου. Το λεω αυτο γιατι ετρωγα αρκετες ωρες πανω απο την λιμνη και πολλες φορες αφηνα την οικογενεια στο περιθωριο. Πραγμα το οποιο δεν θα επετρεπα να συνεχιστει και γι' αυτο το λογο την ξαναφτιαχνω απο την αρχη για να εχω πρωτα απ' ολα χρονο για την οικογενεια μου και κατα δευτερον οσο το δυνατον λιγοτερο χρονο συντηρησης στη λιμνη.

Ευχομαι να τα καταφερω.
__________________
MY POND

ΕΝΑΣ ΑΝΟΗΤΟΣ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΛΑΘΗ ΤΟΥ...ΕΝΑΣ ΣΟΦΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ....
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01659 seconds with 11 queries