Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
Παλιά 29-01-16, 10:46   #1
Καλημερααα!
 
Το avatar του χρήστη Cohiba
Cohiba
Member
Εγγραφή: 28-01-2016
Περιοχή: Athens-Lesvos
Μηνύματα: 80

Εμφάνιση έκδοσης για εκτύπωση Αποστολή αυτής της σελίδας μέσω email
Cohiba Ο χρήστης Cohiba δεν είναι συνδεδεμένος 29-01-16, 10:46
Αξιολόγηση: (0 votes - average)

Καλημερα!
μετα απο αρκετη αναζητηση αποφασισα να ασχοληθω με τα υδροβια κατοικιδια και πιο συγκεκριμενα με 1 hikari koi και 1 comet χρυσοψαρο 5-6 cm
Κατα τον Μαιο θα μεταφερθουν σε μια φυσικης ροης τεχνητη λιμνη περι των 10.000λτ ανευ φιλτρων .
Προσωρινως εχουν τοποθετηθει σε 20λτ νερο που ανανεωνεται παρα μερα προσθετωντας αντιχλωριο της tetra .
Σε ενα αλλο δοχειο 20λτ αντιχλωριομενου νερου με ακαθαρισιες των ψαριων και μπολικη τροφη σε φυλλα και κοκκους τηςsera εχω τοποθετησει ενα φιλτρο hi-tech aquafilter 150 περιμενωντας να εμφανιστουν τα βακτηρια κ ν αρχισει ο κυκλος τ αζωτου ουτωςωστε να βαλω τα ψαρακια εκει κ να μην κανω συνεχεις αλλαγες νερου .
Ο πετσοπας μου ειπε πως αυτηειναι μια μεθοδος ,η αλλη ειναι με μπολι απο αλλο ενυδρειο κ η αλλη με βακτηρια που μου το προτεινε με επιφυλαξη .
Θελω να ρωτησω εαν η εως τωρα τακτικη μου προξενει καποιο προβλημα στα ψαρακια ? Γιατι παρατηρωνταςτα διαπιστωνω οτι ειναι παντα στον βυθο νοχελικα κρυμμενα διπλα σ μια πετρα που εχω τοποθετησει εντος του εικοσαλιτρου κουβα ,ιδιαιτερα το χρυσοψαρο ,αλλα τρωνε κανονικα τα τρια γευματα απο 10-15 φυλλα κ κοκκους που τους ριχνω .
Εμφανίσεις: 6635
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01418 seconds with 12 queries