Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #11  
Παλιά 09-06-05, 09:53
Το avatar του χρήστη Gorgi
Gorgi Ο χρήστης Gorgi δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-07-2004
Περιοχή: Αθηνα - Εξάρχεια
Μηνύματα: 287
Προεπιλογή

Και εμένα μου έχει κακοφανεί η κριτική που κάνει ο Αμάνo στους διαγωνισμούς αλλά νομίζω πως πίσω από τα ενυδρεία που φτιάχνει κρύβετε ολόκληρη φιλοσοφία ζωής και όχι μόνο, το άτομο είναι πολύ παραπάνω από χομπιστας...είναι καλλιτέχνης. Απλά κρίνει τους άλλους όπως κρίνει και τον εαυτό του και αυτό εξ’ορισμού δεν είναι δίκαιο (για τους άλλους).
Όσο για το πόσο συντηρεί τα ενυδρεία του νομίζω πως είναι αυτονόητο ότι αν έχεις εταιρία και έχεις παραγωγή ενυδρείων δεν προλαβαίνεις να ασχοληθείς με όλα τα ενυδρεία. Πιστεύω πως απλά δίνει τις κατευθύνσεις στους υπαλλήλους του και επιμελειτε τα τελικό αποτέλεσμα (φαντάζεστε τον Αμάνο να καθαρίζει το χαλίκι για το καινούργιο ενυδρείο των 2000 λίτρων...δεν νομίζω).
Ορίστε και ένα λινκ που νομίζω πως έχει εμφανιστεί ξανά αλλά δεν βλάπτει... http://www.aquahobby.com/tanks/e_tank0412a.php .

Πάντως μου έκανε εντύπωση η αναφορά σε ένα από τα βιβλία του για το πως ανακάλυψε την χρησιμότητα του Co2 στα φυτά...αφού έψαχνε και ξανάψαχνε έναν φτηνό τρόπο εισαγωγής Co2 στο ενυδρείο (μάλλον τότε δεν θα ήξεραν το κόλπο με την μαγιά) του ήρθε η επιφώτηση να χρησιμοποιήσει εμφιαλωμένο ανθρακούχο νερό (σόδα) και ως εκ θαύματος τα φυτά του πήραν τα πάνω τους όταν σχεδόν κόντευε να παρατήσει τα ενυδρεία από απογοήτευση (φιουφ ευτυχώς για μας!!!).
__________________
Γιώργος




Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01480 seconds with 11 queries