Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #10  
Παλιά 01-06-10, 21:11
Το avatar του χρήστη cherry
cherry Ο χρήστης cherry δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 22-07-2009
Περιοχή: Λαρισα
Μηνύματα: 91
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από banzai Εμφάνιση μηνυμάτων
έκανα μια γεναία αλλαγή νερού 50% πριν μια βδομάδα. Τις τελευταίες μέρες έχω παρατηρήσει ότι κυκλοφορούν παντού στο ενυδρείο (όχι μόνο στην επιφάνεια του νερού, αλλά παντού) μικροσκοπικές μπουρμπουλίθρες που από μακριά μοιάζουν με σκόνη. Παίζει να είναι από το φίλτρο που είναι πολύ δυνατό. Εκτός κι αν είναι κάτι άλλο.

Δεν παρατηρώ κόκκινα βράγχια στα ψάρια μου...

Γενικά το ξέρω ότι με την ψαροσύνθεσή μου έχω πρόβλημα.. Αλλά τι να κάνω, το ανακάλυψα ετεροχρονισμένα. Υπάρχει κάποιος τρόπος να το επιλύσω χωρίς να αρχίσω να στέλνω ψάρια απο'δω κι από κει?

Για το παγκάσιους ξέρω ότι δεν είναι ψάρι για ενυδρείο.. Είμαι από τους κλασικούς που δεν ήξεραν και αγόρασαν ότι τους είπε ο πετσοπάς...

Πάντως είναι εδώ και ώρα στην ίδια (μη νορμάλ) θέση. Τα βράγχια του κινούνται κανονικά πάντως, που σημαίνει ότι ζει. Παίζει μήπως κανένα ρόλο ότι έβαλα καινούρια ψάρια σήμερα?
1)Ξανακανε μια αλλαγη νερου..Κακο δεν κανει, μονο καλο. Αλλωστε οπως σου ειπα και πριν η αλλαγη νερου θα πρεπει να γινεται καθε βδομαδα.

2)Με την ψαροσυνθεση δεν μπορεις να κανεις κατι αλλο εκτος απο το να την αλλαξεις..Πως να συμβιωσουν μεταξυ τους ψαρια με τελειως διαφορετικες απαιτησεις?? (κοιτα στο tsamisaquarium.gr για πληροφοριες)

3)Για τους πετσοπαδες τα εχουμε πει πολεεεεες φορες. Μην ανησυχεις, δεν εισαι ο μονος..ολοι πιστευω καπως την πατησαμε στο ξεκινημα!

4)Δεν ξερω αν παιζει ρολο το οτι εβαλες καινουρια ψαρια σημερα..Εχεις παρατηρησει κατι σε καποιο αλλο ψαρι η μονο το παγκασιους εχει προβλημα?
__________________
Μη στεναχωριεσαι για πραγματα που διορθωνονται και για πραγματα που ΔΕΝ διορθωνονται...!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01576 seconds with 11 queries