Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #19  
Παλιά 16-04-16, 21:10
Το avatar του χρήστη kostas66
kostas66 Ο χρήστης kostas66 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 27-03-2016
Περιοχή: Σταυρός Αγίας Παρασκευής
Μηνύματα: 278
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από energy52 Εμφάνιση μηνυμάτων
Eμενα παντως περιεργο μου κανει το συγκεκριμενο φιλτρο να σου το κανει τοσο πλυντηριο..Εχω σε 60λιτρο, εξ.φιλτρο 1000λτ/ωρα και με ελαχιστα μειωμενη τη ροη δε βλεπω κανενα προβλημα με τα ζωοτοκα αλλα ουτε και με τις γαριδες.Ενταξει υπαρχει εντονη ροη στο σημειο απεναντι απ το spray bar χαμηλα,αλλα μεχρι εκει.Το συγκεκριμενο φιλτρο EHEIM biopower 160 δινει ονομαστικη ροη 550 λιτρα/ωρα που σημαινει οτι η πραγματικη ζητημα να ειναι 400λτ.απλα γι αυτο το λεω..Αν οι κρυψωνες-φυτα επιφανειας κτλ δεν τα πιασουμε απο καπου, λογικο ειναι να τα γυριζει γυρω γυρω..Φιλικα παντα
Φίλε μου χωρίς spraybar μαλλιοκούβαρο μέσα...
Με spraybar μια χαρά ακόμα και στο jet, αλλά μιλάμε στην επιφάνεια κυματισμός 9 μποφόρ
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Harris1 Εμφάνιση μηνυμάτων
είμαι υπέρμαχος των εξωτερικών, με ελάχιστα πιο ψηλή τιμή, θα κέρδιζες χώρο και καλύτερη εικόνα μέσα στο ενυδρείο σου.
Φίλε μου όπως αναφέρω και πιο πάνω δεν υπάρχει κατάλληλος χώρος για να κρύψω εξωτερικό φίλτρο, μιας και στο χώρο κυκλοφορούν μικρά παιδιά

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kostas66 : 16-04-16 στις 21:10 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01427 seconds with 11 queries