Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #34  
Παλιά 08-11-15, 11:02
Το avatar του χρήστη Lth1
Lth1 Ο χρήστης Lth1 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-01-2015
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 2.325
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ωραια θεματα να βλεπεις.
Μου εφτιαξες τη μερα.

Τι ταισες?
Καλο μαλλον ειναι να κλεινεις το φιλτρο.
Αν ειναι ανωριμο το ενυδρειο, δεν εκανε καλα.
Καλυτερα ειναι να μοιραζεις την τροφη σε πολλα γευματα και για αργοτερα το λεω που θα ωριμασει.
Μπορεις να εισαι βαρυχερης στο ταισμα, αλλα μη ξεχνας οτι αναλογα το ταισμα, πανε και οι αλλαγες νερου.


Και μερικες παρατηρησεις
1. Εχεις ακυρωσει τη καλη λειτουργια του μακαρονιου σαν υλικο βαζωντας και ελαφροπετρα μαζι. Θα εχει μπει η ελαφροπετρα μεσα στο μακαρονι και θα εχει φραξει την τρυπα.
2. Ψυξη θα χρειαστεις, Κανονισε να μη ξεκινησεις να ασχολεισαι κατα τον Ιουνιο γιατι θα τρεχεις και δεν θα προλαβαινεις κι εσυ. Το controller μονο κανει καμια 40αρια μερες να ερθει απο ebay Κινα.
3. Οταν βαζεις λινκ απο το phοtobucket προτιμα να κανεις απο δεξια copy το IMG link και οχι το Direct, ετσι ωστε να φαινεται απευθειας η φωτο στη σελιδα εδω της παρουσιασης.
4. Σκιζεις και εσυ σαν φωτογραφος βλεπω
5. Πλακα πλακα, ωραιο ειναι και με αυτο το φωτισμο.
6. Με τη διακοσμηση πρεπει να το ψαξεις λιγο ακομα (κατα την αποψη μου)
Αυτα τα λεπτα κλαδια τα φοβαμαι με μεγαλα ψαρια.
7. Οι κογκολεζοι εξαφανισμενοι. Ολα μαυρα. Ισως θα επρεπε να επιλεξεις ενα βαθυ πρασινο (λιμνισιο ) χρωμα για φοντο και καφε αμμο, με αυτα τα ψαρια μεσα.
Κ.Σπυρο χερομαι που σας αρεσε...περιμενα πως και πως τα σχολια και τις παρατηρησεις σας...
Αρχικα λοιπον..
Η τροφη αυτη ειναι η τροφη που πεταω υπο κανονικες συνθηκες μπορω να πω...τωρα απλα ηταν ενα γευμα μιας και ταιζω 1 φορα προς το παρον και επειτα θα το παω στις 2 φορες μεχρι να το φτασω σιγα σιγα εκει που ημουν...4-5 φορες την μερα...
Το φιλτρο μπηκε μαζι με το σαμπ μιας και ειναι ωριμο για να συντηρισεις την βιολογια του καθως επισης να βοηθησει και την βιολογια του σαμπ που την μπολιασα με ολα τα υλικα φιλτρανσης απο το μικρο το φιλτρο που ειχα...
Θα βγει μεσα στην εβδομαδα το φιλτρο...
Οσο για τις αλλαγες νερου το γνωριζω περι του φαγητου,αλλα συμφωνα με τις μετρησεις μου που δεν ειναι τοσο "αξιοπιστες" προς το παρον διακρινω μια αρμονια στο συστημα...
Για το μακαρονι δεν το γνωριζα...αλλα εχω προγραμματισει αγορα απο τα jumbo σακουλακια για τα υλικα μου...οποτε θα το διευθετησω...
Ψυξη εννοειται πως ειναι το αμεσο θεμα οπως και ο φωτισμος...
Για να σας δωσω να καταλαβετε...Δεν εχω φωτισμο και δεν εχω και ψυξη μεχρι να γινει η κατασκευη του καπακιου...
Ο υπαρχων φωτισμος ειναι το καπακι απο το παλιο που απλα το εβγαλα και το τοποθετησα πανω στις κοντρες του νεου...
Κοντρολερ εχω και ειναι σε αναμονη μεσα στην εβδομαδα θα τον συνδεσω συμφωνα με την συνδεσμολογια σας...καθως επισης εχω και αναλογικο θερμομετρο ετσι απλα για να ξερω σε ολα τα μηκη κυματος του ενυδρειου θερμοκρασια...
Αυτο με τις φωτο σας προλαβανε ο Κ.Τακης και ο Κ.Κλεοβουλος,κατι μου ειπανε,θα το κοιταξω στα επομενα ποστ να το φτιαξω..δεν ειχα ασχοληθει και ποτε
Δεν το εχω διακοσμισει απλα εβαλα οτι ειχα μεσα και περιμενω να δω τι να φτιαξω...
Δεν ειναι 2 κογκολεζοι
1 ειναι..το αλλο ειναι ενα μαυρο commet, βεβαια πηρα ακομα εναν μικρο κογκολεζο απο την ξαδερφη μου αλλα ειναι σε καραντινα...σε καμια βδομαδα παιζει να τον βαλω αν δω βελτιωση...
Αληθεια ειναι δεν φαινονται...αλλα δεν με πειραζει,στα ματια μου φαινονται ολα,στο βιντεο χανει λιγο μπορω να πω...
Τα χρωματα των ψαριων με μαυρη αμμο και μαυρο φοντο τονιζονται παρα πολυ ωραια σε συγκριση με εκει που τα ειχα πριν...
Καθως επισης παρατηρησα μια γενικη χαλαρωτητα,αφηνονται στο κυματισμο του νερου και απλα τα παει βολτα...
Για αυτο επελεξα αυτους τους χρωματισμους...
Οποιαδηποτε αλλη παρατηρηση ευχαριστως να την ακουσω και να μαθω και αλλα πραγματα
__________________

---------------------
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01927 seconds with 11 queries