Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #23  
Παλιά 05-02-11, 19:21
Το avatar του χρήστη Sotiris7
Sotiris7 Ο χρήστης Sotiris7 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 04-05-2008
Περιοχή: Αθήνα και πάλι......
Μηνύματα: 867
Προεπιλογή

Αν και αισθάνομαι ότι ένα ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟ, θα το πω και ας πέσει χάμω που λένε............

Χθες το βράδυ, έγινε το απίστευτο..........

Λόγω καθαρά δικής μου λαλακίας, το ενυδρείο έπαθε τεράστια ζημιά..........

Βλέπετε το ξύλο στο οποίο ακούμπαγε το ενυδρείο είχε σκευρώσει και εγώ δεν το τσέκαρα........ με αποτέλεσμα όταν χθες γέμισα το ενυδρείο με νερό, μετά από κάποιες ώρες, η πίεση έκανε τον πάτο να σπάσει και τα νερά να χυθούν στο σαλόνι......... ευτυχώς τουλάχιστον που ήμουν σπίτι όταν έγινε και πρόλαβα να βγάλω το νερό με κουβάδες και να μην πάθουν ζημιά τα πατώματα..........

Κάποια στιγμή βέβαια, ήμασταν για γέλια, καθώς η γυναίκα μου έλεγε "ευτυχώς που δεν έγινε το βράδυ αφού είχαμε πάει για ύπνο γιατί όλο το νερό θα ήταν στα πατώματα και τους καναπέδες", ενώ εγώ έλεγα "ευτυχώς που έγινε τώρα και όχι αφού είχαν έρθει οι δίσκοι γιατί θα τους έβρισκα στο πάτωμα κόκκαλο και δεν θα μου το συγχωρούσα ποτέ"........

Ο καθένας με την τρέλλα του...................

ΟΜΩΣ............

Σήμερα το πρωί, πήγα όπως είχαμε κανονίσει στα γραφεία του συλλόγου όπου πηγαίνουμε τις τελευταίες εβδομάδες για να μαζέψουμε τα πράγματα.

Εκεί ήταν ο Δημήτρης (dimitris21), ο Γιώργος (Giorgos) και άλλα παιδιά.

Τους είπα τι είχες συμβεί, τους έδειξα και το ενυδρείο το οποίο είχα πάρει μαζί μου για να μου πουν την γνώμη τους ως προς το κατά πόσο θα ήταν δυνατόν να κολληθεί ο πάτος, ή θα έπρεπε να αλλαχθεί ολόκληρος.

Αποτέλεσμα;;;;;;;;;;;

Μόλις φύγαμε από τα γραφεία, ο Γιώργος με πήγε στο κατάστημα από το οποίο παίρνει αυτός τα τζάμια για τα ενυδρεία του και τελικώς καταφέραμε να πάρουμε ένα καινούργιο τζάμι στις διαστάσεις του πάτου του ενυδρείου και ρονταρισμένο, το οποίο το πήραμε επί τόπου και μέσα σε μισή ώρα, και στο καπάκι, ο Δημήτρης ήρθε σπίτι μου και καθώς εγώ ετοίμαζα φαγητό για να καταψύξουμε για τους δίσκους μας, ο Δημήτρης έβγαλε το πλαίσο της βάσης, έβγαλε τα υπολείμματα του τζαμιού του πάτου του ενυδρείου, έξυσε τις παλιές συλικόνες, καθάρισε τα υπόλοιπα τζάμια με ασετόν και κόλλησε τον καινούργιο πάτο και την βάση.

Το ενυδρείο αυτή την στιγμή στεγνώνει στην βεράντα του σπιτιού μου........

Λιγότερο από 12 ώρες αφού είχε σπάσει................

Φτάνει άραγε ένα ευχαριστώ;;;;;;

ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΠΩ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΔΩ ΜΕΣΑ.......

ΠΑΙΔΕΣ................ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ............

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Sotiris7 : 05-02-11 στις 19:21 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01701 seconds with 11 queries