Θέμα: Malawi 240lt
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #28  
Παλιά 14-09-16, 08:32
Λάμπρος.Τ Ο χρήστης Λάμπρος.Τ δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 10-11-2015
Περιοχή: Μοσχάτο
Μηνύματα: 1.520
Προεπιλογή

Ισίδωρε καλημέρα,

Η άμμος που θα βάλεις και να μην είναι ασβεστολιθική και να είναι χαλαζιακή δεν πειράζει. Απλά δεν θα σου ανεβάσει πιο πολύ τις σκληρότητες (θα τις ανεβάσουν ούτως ή άλλος οι πέτρες) και επίσης το νερό της Αθήνας είναι μια χαρά από σκληρότητες για Malawi.
Επίσης από όσο ξέρω λόγο δουλειάς μετακινήσε σχεδόν σε όλη την Ελλάδα.
Δεν μπορείς να περάσεις από μια παραλία και να γεμίσεις 1 – 2 τσουβαλάκια με άμμο από παραλία ? ή όταν περνάς από (Πχ.. Εύβοια) να σταματήσεις σε ένα ποτάμι και να γεμίσεις πέτρες το αμάξι ?

Αυτά στα λέω γιατί και εγώ από τον Ερμή αγόρασα την πρώτη άμμο και πέτρες και τα «πολυ-καλο-πλήρωσα» !!!
Θα σου γράψω επίσης κάτι που και μένα μου το λέγανε στην αρχή και δεν το πολύ-πίστευα ή δεν μπορούσα να το «ακούσω» !!!
Όσο πιο κοντά στο φυσικό στήσιμο και στον χρωματισμό είναι ο βυθός, το φως, και το setup του ενυδρείου τόσο πιο διαφορετικά χρώματα και συμπεριφορές θα δεις από τα ψάρια σου.
Στα λέω αυτά γιατί έχω κάνει πάρα πολλές αλλαγές μέχρι να φτάσω στο τώρα και όταν έφτασα είπα …γιατί δεν το έστηνα από την αρχή έτσι να γλυτώσω την ταλαιπωρία ???

Όπως και να έχει εύχομαι να γίνει όπως το ονειρεύεσαι.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01317 seconds with 11 queries