Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 03-05-12, 16:02
Το avatar του χρήστη in the pond
in the pond Ο χρήστης in the pond δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 24-05-2007
Περιοχή: ΚΥΠΡΟΣ
Μηνύματα: 3.198
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από fotis_k Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν εχω επιλεξει ακομα Βασιλη αλλα ψαχνω για κατι μεγαλο σιγουρα(τοσο οσο θα ειναι και ασφαλες για το μπαλκονι-λογω βαρους).Προς το παρον το μεγαλυτερο που εχω βρει ειναι κατι στρογγυλες διαμετρου 1,5 + περιπου μετρου.Αυτες που αναφερεις εσυ που μπορω να τις βρω και ποσο περιπου κοστιζουν?Αν κλεισω δηλαδη την τρυπα με σιλικονη δεν θα εχω προβλημα?
Μην αναφέρετε κάθε τόσο το βάρος στο μπαλκόνι βρε παιδιά! Προσπαθίσατε ποτέ να ζυγήσετε ή να σηκώσετε ένα πλυντήριο γεμάτο νερό? Αν ήταν να παιζόταν η ασφάλεια των κτηρίων με 300-500 λίτρα νερό τότε τα μισά θα είχαν ήδη καταρρεύσει.

Πρέπει να διασφαλίσεις ότι η τρύπα θα κλείσει καλά. Να γεμίσεις την τρύπα με καλής ποιότητας σιλικόνη, να πάρεις και ένα επίσης πήλινο πιάτο γλάστρας, να το γεμίσεις και αυτού την κάτω του πλευρά με σιλικόνη και να καλύψεις το σημείο της τρύπας της γλάστρας.

Από τιμές, σήμερα μπορείς να βρεις τα πάντα και σε προσιτές τιμές. Πρόσφατα (στην Κύπρο) βρήκα κάτι πραγματικά μεγάλες κινέζικες γλάστρες με σχέδια απ' έξω (όπως τις κλασικές γλαστρόλιμνες) και μπήκα στον πειρασμό....μου έφυγε γρήγορα βέβαια, γιατί ήδη ο κήπος με τις 2 λίμνες μου και το ενυδρείο μου, μου "τρώνε" αρκετά...

Να και ένα σχεδιάκι...
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  glastrolimni.jpg
Εμφανίσεις:  398
Μέγεθος:  26,9 KB  
__________________
Το air diffuser, είναι αεραντλία...

Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02351 seconds with 12 queries