Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #5  
Παλιά 11-03-11, 23:07
Το avatar του χρήστη tsoum
tsoum Ο χρήστης tsoum δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-10-2010
Περιοχή: Θεσσαλονίκη (φοιτητής στα Γιάννενα)
Μηνύματα: 2.348
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από LeeHook Εμφάνιση μηνυμάτων
Πολύ ωραίο ψαράκι φαίνεται. Που τα βρήκες; Θεσσαλονίκη;
Water Inn... Θα ρωτήσω και εναν εδώ στα Γιαννενα που μπορει να φερει κατα παραγγελία διαφορα, αν μπορεί να φέρει και απο αυτα.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nikosm1 Εμφάνιση μηνυμάτων
ένα απλό ψάξιμο στο διαδίκτυο θα σου δώσει αυτά που θές.
Σίγουρα, απλα οι πρωσοπικές εμπειριες καπιου χομπύστα δεν μπορουν να συγκριθούν με ενα ξερο κειμενο γραμμενο απο ποιος ξερει που....

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από karrot Εμφάνιση μηνυμάτων
είναι πολύ καλή θηρευτές και τους γόνους των γαρίδων θα τους τσακίσουν!!!! χμμμμ...

Τρώνε κατεψυγμένη και ζωντανή τροφή μόνο και τα κάνει δύσκολα στην διατήρηση τους στα ενυδρεία . ουπς...!!! που να βρισκω κατεψυγμενες εδω περα... κομματακι δυσκολο το κόβω, αλλα θα ρωτήσω. Οταν λες ζωντανες, τα grindal υποθετω οτι ειναι καλη τροφη για αυτα.

Πάνε σε χαρέμι και γενικά οριοθετούν τον χώρο τους και γενικά θα έλεγα ότι έχουν συμπεριφορά κιχλίδας ενώ δεν είναι. Αυτό ακουγεται ενδιαφερον. Αλλα είναι τα 30 λίτρα αρκετά για 5 ατομα; Απ'οτι διαβαζω γίνονται μόλις 2-3 εκατοστά, οποτε λογικά δεν θα εχουν πρόβλημα.

Προτιμούν φυτεμένα ενυδρεία και ph κάπου στο 7...αυτά μου έρχονται τώρα άμα σκεφτώ θα βρω και άλλα. Το ενα μισουπάρχει (ψαχνω ορισμένα φυτα ακομα - και απο τα ευκολα γρηγορης αναπτυξης μαλιστα)- το αλλο είναι ευκολο!

Πάντως άμα βρεις θηλυκά ρίξε ένα πμ μιας και ενδιαφέρομαι μόνο αρσενικά βρίσκω παντού για τους γνωστούς λόγους Οι προφανεις λογοι ειναι για να μην γινονται αναπαραγωγες στα ενυδρεία και διαδοθει πολυ; Αμα παραγγείλω απο WI οτι μου στείλουν. Αμα μου πει το παιδι εδώ οτι μπορεί να φερει, και μπορεί να φερει και φυλλο, προφανως....
Είναι κριμα που γίνονται τετοιου ειδους "μονοπώλια" σε ορισμένα είδη. Ειχα ακουσει και για κάποια αλλα, οτι δεν εστελναν οι εκτροφεις θηλυκά επιτηδες...

Αλήθεια,σε τι τιμες τα έχετε βρεί; Το WI τα εχει 4.7 νομίζω το ενα.
__________________
Γιώργος
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,29067 seconds with 11 queries