Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 11-03-11, 22:22
Το avatar του χρήστη karrot
karrot Ο χρήστης karrot δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 18-12-2010
Περιοχή: Ίλιον
Μηνύματα: 49
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tsoum Εμφάνιση μηνυμάτων
Προς το τέλος του μήνα σκοπευω να αγορασω μερικά απο αυτά τα ψαράκια. Εχω ενα τριαντάρι ενυδρείο με καμια 10αρια red cherry, ενα borneo sucker, και ίσως μια mountain shrimp. (το σκεφτομαι ακόμα...)

Θα ήθελα μερικες πληροφορίες για τα ψαράκια αυτα. Πρεπει να είναι σε ομαδες καποιων ατόμων, ή δεν θα εχουν πρόβλημα αν είναι 2 (που σκοπευω να παρω);

Υπαρχει τρόπος να ξεχωρίζεις τα φυλλα των ψαριων αυτων; Ποιες είναι οι προοπτικές τους για αναπαραγωγή;

Τελος, θα μου δημιουργήσουν προβλημα με άλλα ψαράκια ή με τις γαριδες (και τον γονο τους);

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας!
είναι πολύ καλή θηρευτές και τους γόνους των γαρίδων θα τους τσακίσουν!!!!Τα αρσενικά είναι πιο έντονα κόκκινα και έχουν μία πμλε γραμμή στα κάτω πτερύγια ενώ στα θηλυκά είναι λιγότερο έντονα τα χρώματα.Τρώνε κατεψυγμένη και ζωντανή τροφή μόνο και τα κάνει δύσκολα στην διατήρηση τους στα ενυδρεία .Πάνε σε χαρέμι και γενικά οριοθετούν τον χώρο τους και γενικά θα έλεγα ότι έχουν συμπεριφορά κιχλίδας ενώ δεν είναι.Προτιμούν φυτεμένα ενυδρεία και ph κάπου στο 7...αυτά μου έρχονται τώρα άμα σκεφτώ θα βρω και άλλα.Πάντως άμα βρεις θηλυκά ρίξε ένα πμ μιας και ενδιαφέρομαι μόνο αρσενικά βρίσκω παντού για τους γνωστούς λόγους
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01589 seconds with 11 queries