Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 22-01-18, 12:39
Το avatar του χρήστη giogian
giogian Ο χρήστης giogian δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 25-10-2016
Περιοχή: ΦΘΙΩΤΙΔΑ
Μηνύματα: 58
Προεπιλογή Ψαχνω ελεος για τα ψαρακια μου

Καλημερα,μετα απο πολλές αποριες που μου έχετε λυσει,και διαβαζοντας σχεδον ολα τα υπομνηματα (οσα με ενδιαφέρουν δηλαδη),που με κοπο εχετε συλλέξει αυτες τις πληροφορίες,μαλλον αυτο που τραβανε τα ψαρακια μου κι εγω θα πρεπει να γινει το μαθημα καθε αρχαριου.
Απο τοτε που εστεισα την μικρη μου γυαλα-ενυδρειο 15 λιτρων, μεχρι τωρα που εκανα μεταβαση στο 90αρι ερχομαι αντιμετωπη με ασθενειες ich και dropsy χανοντας ετσι το ενα ψαρακι μετα το αλλο.
Αλλα τον τελευταιο μηνα εχουμε ξεφυγει.
Δειγματα ich με λευκα στιγματα στο αρσενικό γκαπυ,μεταφορα σε καραντίνα αλατια,ανεβασμενες θερμοκρασιες,μετα απο 2 εβδομαδες ξανα μεταφορα στο μεγαλο.Σε δυο μερες ασπρο στιγμα στο κεφαλι εντονο ξυσιμο στις πετρες,και μαζι με αυτο και ολα τα υπολοιπα,συνολο 1 χαρεμι γκαπυ και 1 χαρεμι γκαπυ.Κανω θεραπεια με φαρμακο της ΑΡΙ και ηρεμουν.Μολις κανω την δευτερη αλλαγη
νερου 20% ξανα τα ιδια ξυσιμο ομως χωρις σημαδια αλλα,χανω τελικα το αρσενικο γκαπακι μου,αλλα τα υπολοιπα ξυνονται ανελέητα,σημερα το πρωι παρατηρησα και τον πλεκοστομο να κανει περιεργα τιναγματα.Τι γίνεται ρε γα........το?????Ολες οι μετρήσεις ειναι τελειες,τα φυτακια μου αν εξερεσουμε τα φαγωμενα ειναι υγιέστατα και μεγαλώνουν. Καπου διαβασα για κανελα,να βαλω κι απο αυτο???Τι να κανωωω[emoji21][emoji21][emoji21][emoji21][emoji21]

Στάλθηκε από το SM-J510FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01398 seconds with 11 queries