Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #221  
Παλιά 06-04-17, 10:12
Το avatar του χρήστη AgMa
AgMa Ο χρήστης AgMa δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-11-2014
Περιοχή: Κρήτη, Ηράκλειο
Μηνύματα: 423
Προεπιλογή

Κι όμως έκανε reset χωρίς να επικοινωνεί τίποτα με το arduino. Αφού το κοιτούσα, το ξανακοιτούσα και στο τέλος τράβηξα μακριά την αντλία από το arduino θεωρώντας ότι ήταν παρεμβολές απ' τα πηνία της.
Τώρα δεν έχει νόημα να βγάλω φώτο, την έχω συνδέσει κανονικά όπως πρέπει.
Το τροφοδοτικό από pc θέλει χώρο και δεν το έχω προβλέψει, δεν ξέρω αν χωρέσει στο κουτί που θα μπουν οι πρίζες με τα ρελέ.
Προσάρμοσα λίγο τον κώδικα στα μέτρα μου ελαφρώνοντάς τον αρκετά με την αφαίρεση όλων των στοιχείων που έχουν να κάνουν με led. Από ανατολή-δύση μέχρι και τα εικονίδιά του.
Έφτιαξα την αρχική οθόνη με τον τρόπο που με βολεύει. Φίλτρο και θερμοστάτης που θα δουλεύουν πάντα μπήκαν στην πρώτη σειρά.
Επόμενο βήμα να αφαιρέσω τη λειτουργία ταΐσματος, αφού στην ουσία δεν ρυθμίζεις ώρα ταΐσματος, αλλά τι θες να δουλεύει και τι όχι όταν ταΐζεις (πχ. να κλείνει ο κυκλοφορητής).
Και εδώ όπως είναι τώρα:






Στο κενό που θα μείνει στην αρχική οθόνη με την αφαίρεση και του ταΐσματος, σκέφτομαι να βάλω και εγώ μέτρηση ph όπως ο dkatsariotis.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη stanisalus18 : 15-09-18 στις 13:16 Αιτία: Επαναφορά φωτογραφιών
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01580 seconds with 11 queries