Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 04-09-16, 00:49
Το avatar του χρήστη Kostas G.
Kostas G. Ο χρήστης Kostas G. δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 08-09-2003
Περιοχή: Γλυφάδα
Μηνύματα: 2.792
Προεπιλογή 3μετρο Cichlid & Panaque tank

Καιρό ήθελα να αναβαθμίσω τα ψάρια μου σε μεγαλύτερο ενυδρείο και τέλη Αυγούστου αποφάσισα να κάνω την ιδέα μου πράξη. Σχεδιάζα να φτιάξω ένα 2000λ για να διπλασιάσω τον χώρο και τα λίτρα στα ψάρια. Άρχισα λοιπόν το ψάξιμο για να παραγγείλω ένα τέτοιο ενυδρείο και τότε ο Ωκεανός μου πρότεινε το παλιό ενυδρείο της βιτρίνας του(3x1x0,93m) μια και δεν πήγαινε στο νέο μαγαζί. Μεγαλύτερο απότι σχεδίαζα(πως να το πεις αυτό σαν μειονέκτημα...δεν γίνεται!) και σε άψογη τιμή, αποφάσισα πως το θέλω επιτόπου! Κάνοντας τις απαραίτητες ενέργειες για να έχω ένα τέτοιο ενυδρείο στο σαλόνι και με λίγη βοήθεια και υπομονή από τον Γιώργο του Ωκεανού το πήρα!


Φυσικά με ένα μεγάλο ενυδρείο, ανακύπτουν προβλήματα μεγέθους όταν θέλεις να το μεταφέρεις και να το βάλεις σε ένα σπίτι. Από την πόρτα δεν πέρναγε με τίποτα, αλλά από την αρχή ήξερα όμως οτι από το παράθυρο χωράει αλλά μόνο με πολύ καλό μεταφορέα θα μπορούσε να μπει. Ευχαριστώ παρα πολύ τον Σταύρο της Αβύσσου που χωρίς να ζητήσω καν μου έδωσε έμπειρο γερανό για να μεταφέρω το ενυδρείο! Τώρα βρίσκεται στην νεα θέση του στο σαλόνι!



Οι παρακάτω 2 φωτογραφίες είναι του Δημήτρη Λυσίκατου που είχε έρθει για υποστήριξη Οι υπόλοιπες δικές μου












Και πάλι πολλά ευχαριστώ στον Γιώργο από τον Ωκεανό και στον Σταύρο από την Άβυσσο!

Το project έχει πολλή δουλειά ακόμη φυσικά, μόλις τώρα ξεκινά δηλαδή, για να στηθεί και να μπορεί να λειτουργήσει αυτό το ενυδρείο. Θέλω να το προχωρήσω σχετικά γρήγορα αλλά δεν είμαι διατεθειμένος να θυσιάσω το αποτέλεσμα για την ταχύτητα. Υπολογίζω 2μήνες για να λειτουργήσει το ενυδρείο και λίγο περισσότερο για να είναι όλα έτοιμα
__________________
"The Catfish is a Plenty Good Enough Fish For Anyone" - Mark Twain

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Kostas G. : 04-09-16 στις 01:15
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01906 seconds with 11 queries