Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #2  
Παλιά 28-08-15, 20:18
Το avatar του χρήστη stanlee
stanlee Ο χρήστης stanlee δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-01-2013
Περιοχή: orestiada
Μηνύματα: 709
Προεπιλογή ....

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από redman Εμφάνιση μηνυμάτων
βρικα σε πολυ καλη τιμη ενα 200αλιτρο, 1 επι 50 επι 40.
εχω ειδη ενα 125λιτρο, αυτο εδω συγκεριμενα http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=84721
απο φιλτρανση εχω το fluval 206, νομιζω ειναι αρκετο ετσι δεν ειναι?
ας αρχισουμε απο το ντεκορ. το υποστωμα που εχω στο 125 ειναι αρκετο, αλλα νομιζω θα ειναι "φτωχο" στο 200αρι. εχω ψιλο χαλικι. σκευτικα αντι να αγορασω εξτρα χωμα, να βαλω πρωτα το χαλικακι, και μετα απο πανω να προστεσω το μαυρο χωμα. εχω και λιγη λευκη ψιλη αμμο, ειχα σκευτει να την κανω σαν διαδρομο καου στη μεση , αλλα νομιζω θα δειχνει ψευτικο.
την πλατη λεω να την βαψω μαυρο πλαστικο, οπως και στο 125αρι. μου αρεσει ετσι οπως αναδεικνυει τα χρωματα του ενυδρειου.
σαν ριζες-ξυλα. η ριζα που ηδη εχω στο μικρο ειναι καταπληκτικη, αλλα φοβαμαι οτι στο μεγαλο θα δειχνει να χανετε. εσεις τι πιστευετε?
στο θεμα φυτων, για φωτισμο εχω 2 λαμπες των 48βαττ, και 2 εφεδρικες blue ligth. νομιζω 48 και 48 βατ ειναι πολυ καλα. τι μπορω να βαλω σαν χαλακι και στην πισω ζωνη του ενυδριου?
επιπλεον θα προστεσω στις ιδη υπαρχουσες υφαιστιακες πετρες λιγες ακομα, για να δειξει πιο ομορφο.
οσο για ψαρια, λεω να ασχοληθω με σκαλαρια- γκρουραμια και οτι μπαινει μαζι τους.

κουραστικο αλλα πρεπει να εχω ενα προσχεδιο πριν ξεκινησω!!
Τη διακόσμηση άστη σε δεύτερη μοίρα φίλε μου αφού καταλήξεις πρώτα στην ψαροσύνθεση.
Το ενυδρείο είνα απαγορευτικό για σκαλάρια....τα γκουράμι θα είναι μια χαρά!!!!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01708 seconds with 11 queries