Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #15  
Παλιά 03-02-05, 10:39
ΚΩΣΤΑΣ ΚΕΦΑΛΑΣ Ο χρήστης ΚΩΣΤΑΣ ΚΕΦΑΛΑΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 21-12-2004
Περιοχή: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Μηνύματα: 20
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην ΚΩΣΤΑΣ ΚΕΦΑΛΑΣ
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από netblues
Μιας και τους εβαλες σε μικροτερο ενυδρειο, εχε τους σε πολυ χαμηλο φωτισμο ωστε να μην στρεσαρονται.. Φτιαξε και την ροη ωστε να οξυγονωνει το νερο χτυπωντας την επιφανεια με κανενα spray bar χωρις μεγαλα ρευματα ωστε να μην κουραζονται.
Αφου ΜΠΟΡΕΙΣ και τους ταιζεις με το χερι, παλι καλα.
Υποθετω οτι δεν εχεις βιολογικο φιλτρο στο 30ρι (και να ειχες το αντιβιοτικο θα το καθαριζε) οποτε εχε το νου σου στο νερο. Αν ανεβασει αμμωνιες (δυσκολο αφου δεν τρωνε....) αλλαγη και αντικατασταση των φαρμακων στη δοσολογια του νερου που αλλαχτηκε.

Υποθετω οτι ολα αυτα τα ξερεις, αλλα ειπα να σου γραψω κυριως για ψυχολογικη υποστηριξη ..
Στο ενυδρείακη δεν έχω ανοιχτό το φωτισμό για αυτό το λόγο, ούτος η άλλος φωτίζεται από το δωμάτιο .έχω βάλει μια αεραντλία με πωρόλιθο ώστε να έχει επάρκεια οξυγόνου ,όσο για φίλτρο το ενυδρείακη έχει ένα είδος (ο θεός να το κάνει) βιολογικού φίλτρου στο οποίο έχω βάλει ρητίνη απορρόφησης αμμωνίας για καλό και για κακό
__________________
Ανάμεσα στο αεροπλάνο το οποίο πηγαίνει με πολλά χιλιόμετρα και στο έδαφος το οποίο είναι σταθερό νικητής βγαίνει πάντα το έδαφος
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01436 seconds with 11 queries