Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 08-11-18, 19:43
panioul Ο χρήστης panioul δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 12-07-2011
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 259
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stanisalus18 Εμφάνιση μηνυμάτων
Κριμα για το ψαρακι Ποσα ψαρια υπαρχουν στο ενυδρειο αυτο;

Γιάννη καλησπέρα. Πραγματικά πολύ κρίμα. Στο ενυδρείο προς το παρών έχω αρκετά ψάρια συνολικά 23 στον αριθμό αλλά μόνο 4 ενήλικα. Συγκεκριμένα είχα μέχρι χθες 3 ενήλικα sp. chiluma, τη θηλυκιά, τον Α αρσενικό και τον Β αρσενικό ο οποίος είναι αρκετά μικρότερος σε μέγεθος και κρύβει τα χρώματά του. Το 4ο ενήλικο είναι ένα Acei yellow tail. Τα υπόλοιπα είναι περίπου 3-4 εκατοστά και μέχρι στιγμής δεν διανοούνται να πλησιάσουν τα μεγάλα, μόνο παίζουν μεταξύ τους.


Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι η θηλυκιά να εξαντλήθηκε υπερβολικά από την εγκυμοσύνη (η 2η σε διάστημα 2,5 μηνών) και να την βρήκαν εξαντλημένη και στο βυθό τα μεγάλα και να άρχισαν τα τσιμπήματα για να φάνε τα μικρά.
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Tanganyiκας Εμφάνιση μηνυμάτων
Τα μικρά αποκλείεται να το έκαναν αυτό, κάποιο/κάποια άλλα την έφαγαν!
-------------------------
Καλό θα ήταν να έβγαζες και φώτο!

Δεν άντεχα με τίποτα να την βλέπω έτσι και πόσο μάλλον να τη φωτογραφίσω. Το καλύτερο θα ήταν να έχω ένα ενυδρείο για γεννήστρα και να μην είχε αυτή την κατάληξη αλλά μου είναι πολύ δύσκολο να διατηρήσω και 3ο ενυδρείο στο σπίτι.... Πραγματικά λυπήθηκα πάρα πολύ!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη panioul : 08-11-18 στις 19:43 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01647 seconds with 11 queries