Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #39  
Παλιά 28-06-12, 09:55
tsiou9 Ο χρήστης tsiou9 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 08-10-2011
Περιοχή: Ζωγράφου
Μηνύματα: 194
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από KenJiNx Εμφάνιση μηνυμάτων
Σκέφτομαι να βάλω πάνω από το κρεβάτι μου, στον τοίχο, ένα μακρόστενο σαν του φίλου.. 150*20π*20-25υ 60-75λίτρα
Όχι 75, ούτε 10 δε θα έβαζα πάνω από το κεφάλι μου. Γενικώς ποτέ μη βάζεις οτιδήποτε πάνω από το κεφάλι σου εκεί που κοιμάσαι!

Πέρα από αυτό έχω αρχίσει και ψήνομαι αρκετά να κάνω κάτι παρόμοιο με του Kotsos, δηλαδή γύρω στα 20-25 λίτρα.
Το φίλτρο βυθού πως μπορεί να φτιαχτεί? Έχει κανένας κάποιο άρθρο, κάποιο σχέδιο να το κοιτάξω? Φαντάζομαι δεν υπάρχουν πολλά φυτά που να μένουν στα 12-13εκ. ύψος αν υποθέσουμε ότι θα έχουμε και 2εκ. υπόστρωμα ε?
(Το δίλλημα δηλαδή είναι φίλτρο βυθού ή 1-2 μικρά εσωτερικά για να υπάρξουν επιλογές περισσότερων φυτών τα οποία με τις ρίζες δε θα ενοχλούν το τυχόν φίλτρο βυθού? )

Γενικώς τι ιδέες ψαροσύνθεσης σας έρχονται για ένα τόσο μικρό ενυδρείο?
Σε ένα μονομάχο θα του άρεσε το τόσο στενό περιβάλλον? (που δε νομίζω)
Αν μπουν γαρίδες παίρνει όντως άνετα 2 επιπλέον ψαράκια κάτι αντίστοιχο με καρδινάλιο για να τρέχει πέρα δώθε στα 90εκ μήκος? (Είπα αντίστοιχο και όχι καρδινάλιο απλά για να καταλάβετε για τι στυλ μιλάμε και να δώσετε ιδέες) Γενικώς σε αυτό το θέμα οποιεσδήποτε απόψεις ευπρόσδεκτες.

Υγ: Σε 20+ μέρες σκέφτομαι να το φτιάξω αν θα πραγματοποιηθεί τελικά η ιδέα, οπότε υπάρχει χρόνος για συζήτηση.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01533 seconds with 11 queries