Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #85  
Παλιά 23-03-17, 15:58
Το avatar του χρήστη Giannis RPG
Giannis RPG Ο χρήστης Giannis RPG δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 08-01-2016
Περιοχή: Πειραιάς
Μηνύματα: 74
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από chrissa562011 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τα παπαγαλοψαρα μόνα τους είναι Τις κιχλιδες μου τις χάρισαν και τις έβαλα στο 125 ντεμέκ συμβιώνουν. Αυτός που μου τις έδωσε μέσα στο δικό του τις είχε με παπαγαλοψαρα.

Στάλθηκε από το SM-J510FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Πριν ένα χρόνο ξεκίνησα με το Rio 125, όπως εσύ. Το χόμπι θέλει διάβασμα και υπομονή.
Οι παρορμητικές κινήσεις έχουν οδυνηρές συνέπειες για τους ζωντανούς οργανισμούς, που θα φιλοξενήσουμε. Και συνεπακόλουθο να απογοητευτεί ο χομπιστας.

Ενα λάθος που συμβαίνει συχνά, είναι να δέχεται κάποιος ως δώρο ενα ζωντανό. Είτε σκυλί, είτε ψάρι, είτε δράκος του κομοντο, πρέπει να διαβάσουμε τις συνθήκες που απαιτεί το ζωντανό για τη διαβίωση του. Και έπειτα αποφασίζουμε αν θα το φιλοξενήσουμε ή θα το επιστρέψουμε.

Ο άνθρωπος που σου χάρισε τις κιχλιδες είχε ένα ενυδρείο τουρλουμπουκι. Είναι παράδειγμα προς αποφυγή. Αν μπορείς ανέβασε μια φωτο να δούμε ποιό είδος κιχλιδας είναι, να σου πούνε τα παιδιά αν ενδείκνυται για τα λίτρα σου.

Στα 125 λίτρα έχεις αρκετές επιλογές. Ειναι πολύ καλό ξεκίνημα. Μπορείς να βάλεις 2 χαρέμια ζωοτοκα (γκαπυ, πλατυ ή ακόμη καλύτερα τα πανέμορφα εντλερ). Αν έχεις τη δυνατότητα να επεξεργάζεσαι τις παραμέτρους του νερού, πληροίς τις προϋποθέσεις να έχεις κοπαδοψαρα. Έχεις επιλογές.

Το φόρουμ είναι ένα τρομερό εργαλείο, για να στήσει ο πλέον αδαής ένα καταπληκτικό ενυδρείο. Αφιέρωσε λίγο χρόνο για διάβασμα και θα εκπλαγεις πόσο εύκολο και χωρίς οικονομικές υπερβάσεις είναι, να στήσεις ένα ενυδρείο που θα το καμαρώνεις.

Στο πετ σοπ θα πηγαίνεις με το χαρτάκι στο χέρι και θα παίρνεις τα απολύτως απαραίτητα. Ότι σου έχουν προτείνει τα παιδιά εδώ μέσα.

Καλή συνέχεια απο εμένα και όχι βιαστικές ενέργειες.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01578 seconds with 11 queries