Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 01-09-04, 21:25
Το avatar του χρήστη dim
dim Ο χρήστης dim δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 08-06-2004
Περιοχή: θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 375
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην dim
Προεπιλογή

νομίζω ότι κάνετε κάποιο λάθος.
το τί ξέρει αυτός που κάνει μια ερώτηση δεν νομίζω πως είναι θέμα που θα πρέπει να σας απασχολεί γιατί απλά αυτός που ρωτάει κάτι το κάνει για να μάθει. αν το ήξερε δεν θα ρωτούσε.
αυτός που απαντάει θα πρέπει να σας απασχολεί για το τι γνώσεις έχει και άν πρέπει να απαντάει.
όσο για τις γνώσεις που έχει ο καθένας δεν μετριέται με τον χρόνο διοτι μπορεί κάποιος να ασχολήται 6 μήνες, να διαβάζει, να ψάχνει όλη μέρα και να γνωρίζει περισσότερα απο κάποιον που έχει ενυδρεία πολλά χρόνια.
απο την άλλη πιστεύω ότι θεωρία και πράξη έχουν μεγάλη διαφορά και ο χρόνος παίζει σημαντικό ρόλο. πιστεύω λοιπόν ότι η εμπειρία παίζει σημαντικό ρόλο στην πρακτική γνώση ενός ενυδρειόφιλου και επειδή έχω διαβάσει πολλά θέματα απο αυτό το forum παλιά και νέα(μη σας πω σχεδον όλα απο αυτά που με ενδιέφεραν)πιστεύω οτι κάποια άτομα έχουν ξεχωρίσει για μένα για τις γνώσεις τους.
κάποια παιδιά που πρίν 3 μήνες(σ'αυτούς ανήκω και εγώ)δεν ξέρανε τι σημαίνει στρώσιμο νερού δεν μπορεί να βγαίνουν και να απαντάνε συνέχεια σε ερωτήσεις που νομίζουν ότι ξέρουν. έχω δεί πολλές φορές πολλούς να απαντάνε σε ερωτήσεις απο κάτω να διαψεύδονται και γενικά να υπάρχει ένα μπάχαλο στο μυαλό αυτουνού που θέλει να μάθει και να πάρει μια απάντηση.
δεν νομίζω πως εδω μέσα θα πάρει κανείς βραβείο αν απαντάει σε όλες τις ερωτήσεις. ας απαντάει λοιπόν κάθε ένας σε αυτό που ξέρει και αν δεν είναι σίγουρος ας κρατάει κάποιες Επιφυλάξεις και αν όντως απαντάει ας το λέει ότι "γράφω με Επιφύλαξη".
αυτή είναι η ταπεινή μου γνώμη.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01514 seconds with 11 queries