Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 31-03-06, 15:44
Το avatar του χρήστη Strahos
Strahos Ο χρήστης Strahos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-10-2005
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.930
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Giorgos
Η Cuba δεν φαίνεται στις φωτογραφίες. Μήπως την έχεις φυτέψει αφού ανέβασες τις φωτογραφίες; Που σκοπεύεις να την φυτέψεις;
Θα συμφωνήσω με τον Γιάννη ότι η πέτρινη κατασευή φαίνεται στημένη. Πιστεύω θα γίνει ομορφότερο αν τις τοποθετήσεις πιο άτακτα. Μπορείς επίσης να δοκιμάσεις να φτιάξεις ένα λοφάκι από χαλίκι στο οποίο θα ακουμπάνε κάποιες συγκεκριμένες πέτρες για να πάρουν λίγο ύψος και να μην έχουν όλες την ίδια "κορυφή".
από το cuba έχουν μείνει αρκετά μικρά κομματάκια και προσπαθώ να τα φυτεύω από εδώ κι από εκεί. δεν είχε πολύ επιτυχία το πράγμα καθώς το ξεφυτεύουν συχνά τα ψάρια αλλά πιστεύω ο κυριότερος λόγος που δεν πήγε καλά ήταν τα αυξημένα νιτρικά μου, μόλις έβγαιναν καινούργια φύλλα αμέσως εμφανίζονταν άλγη στα παλιά και τα κατέστρεφε... οπότε περιμένω να δω από εδώ και στο εξής τι θα γίνει.

καλή ιδέα αυτή με το χαλίκι και τις πέτρες. δεν το σκέφτηκα. προσπάθησα να κάνω κρυψώνες για τα ψάρια και να φαίνεται όσο το δυνατόν πιο φυσικό. βγήκε όντως κάπως περίεργο αλλά δεν έχω τελειώσει ακόμα με τις πέτρες. θα βάλω σήμερα java moss επάνω και στις χαραμάδες και πιστεύω θα χαθεί λίγο η "αφυσικότητα" του. επίσης περιμένω να φουντώσουν και τα φυτά για να δείξει καλύτερα και θα φυτευτούν κι άλλα.

ευχαριστώ για τα σχόλιά σας, πιστεύω έχω δείξει οτι υπολογίζω πολύ τις συμβουλές σας και από το αποτέλεσμα που βλέπω στο ενυδρείο μου καταλαβαίνω οτι δεν κάνω λάθος που τις υπολογίζω
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01538 seconds with 11 queries