Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #12  
Παλιά 07-11-16, 20:33
Το avatar του χρήστη giannisfot
giannisfot Ο χρήστης giannisfot δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 09-02-2008
Περιοχή: Γιαννιτσα
Μηνύματα: 94
Προεπιλογή

Απο την μετρηση του σιδηρου με υγρα τεστ ειμαι στο χαμηλοτερο.
-------------------------
Ξερω οτι μεχρι να στρωσει το συστημα θα κανει καιρο. Προσπαθω να ειμαι τακτικος στην ρουτινα αν αι δεν ειναι παντα ευκολο λογω δουλειας. Η ερωτηση μου ειναι εξ αρχης αν μπορω λιγο να βοηθησω την κατασταση με καποιους αλγοφαγους - που να μην τα διαλυσουν ολα ομως, καποια σλιγκαρια η καποιες γαριδες και αν ναι ποιες.
Αυτην την φαση την εχω ξαναπερασει αρκετες φορες μεχρι τωρα απο νεα ενυδρεια αλλα σε αυτα τα λιτρα με εκνευριζει οταν το βλεπω. Για την οδοντοβουρτσα αυτο κανω αλλα οταν εισαι σε σκαλιτσα και απο επανω τραβας και ριζουλες.
Σοβαρα τωρα θεσσαλονικη γιατι δεν μπορω να βρω σαλιγκαρια και γαριδες... μου εχει κανει μεγαλη εντυπωση.
Φωτο ασε να φτιαξει λιγο το πραγμα οπτικα και θα βαλω.
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ΚΩΣΤΑΣ ΡΟΜΠΟΤΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
Συγγνώμη αλλά εγώ δεν το κατάλαβα, πόσο ρίχνεις; Βάσει της seachem; Η οποία δεν είναι και σαφής, λέει μία ή δύο φορές την εβδομάδα, εσύ πόσο ρίχνεις ακριβώς; Επίσης πόσο καιρό είναι σε λειτουργία το ενυδρείο;
7ml flourish, 5ml iron 2 φορες την εβδομαδα. Το ενυδρειο οπως προειπα ειναι 6 εβδομαδων και εδω και 3 εβδομαδες μηδενισαν ΝΟ3,ΝΗ4 και χθες NO3-10.
Το co2 στις 300 φυσ/λεπτο περιπου το Ph-7,kh9 το τεστ CO2 της Aquili δεν λεει να πρασινισει - μαλλον κατι δεν παει καλα με το διαλυμα

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη giannisfot : 07-11-16 στις 20:33 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01484 seconds with 11 queries