Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #15  
Παλιά 25-01-13, 19:46
Manos_SKG Ο χρήστης Manos_SKG δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 25-01-2013
Περιοχή: Thes/niki
Μηνύματα: 27
Προεπιλογή

Παιδιά σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Σήμερα που πήγα τα 2 ψάρια στον μακάκα τον πετσοπά τα παράτησε σε μια σακούλα, δεν τα έβαλε καν σε ενυδρείο για να μην αρρωστήσει τα άλλα αν τα δικά μου έχουν καμιά αρρώστια και δεν έχω ιδέα τι θα τα κάνει!!! Είπε θα τα έδινε σε ένα φίλο του αλλά δεν είμαι και πολύ σίγουρος... Το να του πάω τα άλλα 2 ψάρια εγώ το αποκλείω! Καλύτερα να κάνω 50% αλλαγή κάθε μέρα και να κάνω τελικά το ενυδρείο μου μια γυάλα πολυτελείας παρά να τα πάω σε οποιονδήποτε πετσοπά! Είμαι πολύ θυμωμένος μαζί τους που δίνουν ότι συμβουλές να ναι και πάνω απ όλα με τον εαυτό μου που νόμιζα ότι ήξερα και τελικά έμεινα 20 χρόνια πίσω!

Ξέρετε αν υπάρχει τρόπος να έρθει αυτό το ενυδρείο στα ίσια του και να φιλοξενήσει 2 χρυσόψαρα? Άλλωστε το 1 από τα 2 που μου έμειναν σε γυάλα το είχε η κοπέλα μου για 1,5 χρόνο... Τώρα την πάτησα τα έχω, τι να κάνω??

Το φίλτρο έχει έναν άξονα στη μέση το από πάνω μισό να αντικαταστήσω με βιολογικό υλικό ή το κάτω? Και αυτό είναι σαν μπαλάκια πώς θα το στηρίξω? Να το βάλω μέσα σε καλσόν?? Να κρατήσω αυτό το φίλτρο και να προσθέσω άλλο ένα?? Μία αερόπετρα θα βοηθούσε στη διάσπαση των νιτρωδών το βράδυ (τα ψάρια μου το βράδυ ζορίζονται περισσότερο - γιατί?)
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01412 seconds with 11 queries