Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 25-01-13, 17:54
Το avatar του χρήστη stelios816
stelios816 Ο χρήστης stelios816 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-11-2011
Περιοχή: νικαια
Μηνύματα: 1.585
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Manos_SKG Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλώς σας βρήκα.

Στέλιο μου διαβάζω 3 ώρες τη μέρα εδώ και ένα μήνα, διδακτορικό θα πάρω πλέον! Αν διάβασες καλά αυτά που έγραψα το ενυδρείο μου λειτουργεί εδώ και 30 μέρες και κάνω κάθε 2-3 μέρες 15% αλλαγή. Να ψάξω μπόλι μετά από ένα ολόκληρο μήνα λειτουργίας?? Αφού δεν το έβαλα από την αρχή μήπως να μην το βάλω και τώρα?

CO2 δεν προσθέτω απλά υποθέτω ότι από τους ρύπους των ψαριών ότι θα δημιουργείται από μόνο του και ρωτώ αν μία βραδινή οξυγόνωση με αερόπετρα θα το μειώσει.

Τα ψάρια αν διαβάσεις προσεκτικά από 4 τα μείωσα σε 2 ώστε να συμβάλω σε μικρότερη ιχθυοφόρτιση. Άρα έχω 2 και όχι 4 ψάρια.

Επίσης γράφω ότι το φίλτρο μου το ξέπλυνα σε νερό ενυδρείου γιατί είχε πέσει η ροή του, το θεώρησα προτιμότερο από το να μην κάνει καλή κυκλοφορία. Το φίλτρο αναφέρω ότι είναι της Aquael εσωτερικό (σφουγγάρι) το Fan 1 Plus (340lt/h).

Τα γράφω φίλε μου όλα αναλυτικά, αν έχεις την καλοσύνη επειδή ακούγεσαι έμπειρος, κάνε λίγο τον κόπο και διάβασε το αρχικό κείμενο λίγο προσεκτικά γιατί σίγουρα θα καταλάβεις κάτι που εγώ δεν ξέρω! please!
co2 δεν δημιουργουν τα ψαρια οχι.
τα χρυσοψαρα και 2 στα 40 λιτρα οχι δεν κανουν ουτε αυτα θα στο πουνε ολοι.

ναι θες μπολι γιατι σου λενε η μετρησεις σου οτι εισαι αστρωτος φιλε μου.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01553 seconds with 11 queries