Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #10  
Παλιά 29-12-18, 23:52
Το avatar του χρήστη Bill-Samos
Bill-Samos Ο χρήστης Bill-Samos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-11-2012
Περιοχή: Σαμος
Μηνύματα: 1.043
Προεπιλογή

Ειναι συνηθισμενη βλαβη..αναβοσβηνουν οι ενδειξεις και τα πληκτρα δεν ελεγχουν τιποτα.Μου εχει τυχει δυο φορες,την πρωτη δεν εδωσα σημασια,το θεωρησα τυχαιο ειχα και εναν spare..τη δευτερη ειχα βαλει και αγγελια μηπως βρω καποιον συντομα και επειδη δεν εβρισκα εκανα μια αναζητηση για βλαβες στο διαδικτυο και διαπιστωσα οτι ειναι αρκετα κοινη.Προκυπτει δε απο ασταθειες της τασης και συχνα μετα απο διακοπη ρευματος(και οι δικοι μου χαλασαν μονο στο ενυδρειο που δεν ειχε σταθεροποιητη ενω στα αλλα δεν ειχαν προβλημα). Διαβασα λοιπον καπου οτι εχει μεσα τρεις πυκνωτες (τα γνωστα ''βαρελακια'') απ τους οποιους καιγεται συνηθως ο πρωτος ή ο δευτερος
(ο πρωτος ειναι αυτος που ειναι πιο κοντα στα πλαινα του σασι,ο δευτερος πανω αν θυμαμαι καλα και ο τριτος δεξια προς τη μεση της πλακετας).Του ανοιξα και τους δυο και ειχε καει ο πρωτος(δε φαινεται κατι ,με το πολυμετρο καταλαβα).Πηρα δυο ιδιους απο ηλεκτρολογειο,μερικα σεντς ειχαν.. ,ξεκολλησα τους παλιους και τους αντικατεστησα.Bασικα ζητησα απ τον ηλεκτρονικο που τους πηρα να το κανει αλλα μαλλον βαριοτανε και μου ειπα κανε το μονος σου να μαθαινεις Αλλος θα το εκανε δυο λεπτα υποθεση ειναι γι αυτον..Ολα οκ..
__________________
''Κανεις δεν μπορει να στησει μονο ενα!!!''
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01396 seconds with 11 queries