Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #11  
Παλιά 07-09-11, 23:35
Το avatar του χρήστη persival
persival Ο χρήστης persival δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-08-2009
Περιοχή: Άγιος Νικόλαος - Ηράκλειο
Μηνύματα: 610
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην persival Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην persival Send a message via Skype™ to persival
Προεπιλογή

Το 'χει μάλλον η μοίρα σου να απαντάω εγώ

1) Δεν κατάφερα να δω ποιο συγκεκριμένο φίλτρο δίνει το εργοστάσιο πακέτο, συνήθως όμως είναι επαρκές.

2) Καλά το κάνεις

3) Εγώ προτείνω το Eheim 2217, είμαι "φαν" της σειράς classic και είναι και τα μόνα φίλτρα που έχω πείρα. Από εκεί και πέρα μια καλή εναλλακτική θεωρώ πως είναι τα Tetratec EX.

4) To αυτό θα σε ρωτούσα για το εσωτερικό... Δηλαδή όσο καλό και αν είναι, το αρνητικό στοιχείο είναι ότι καταλαμβάνει χώρο μέσα στο ενυδρείο, περιορίζοντας τα καθαρά λίτρα. Το εξωτερικό, είναι ανάλογα το φίλτρο, δεν είναι όλα τα ίδια. Φαντάσου όμως ότι στα έπιπλα που πάνε πακέτο με τα ενυδρεία, καταλαμβάνουν το ένα ντουλάπι μαζί με τα λάστιχα. Το 2217 είναι περίπου 40 εκ. ύψος και 20 πλάτος.

Στη θέση σου και πάντα ανάλογα με τα χρήματα που θα μπορούσα να διαθέσω θα προσπαθούσα να αντικαταστήσω το εσωτερικό με ένα εξωτερικό. Το εσωτ. θα το κρατούσα για περίπτωση ανάγκης. Αν όμως δεν σου περισσεύουν λεφτά και δεν σε χαλάει οπτικά το εσωτερικό, θα κάνεις δουλειά και έτσι
__________________
_
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01456 seconds with 11 queries