Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #46  
Παλιά 10-01-12, 11:56
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

το μονο που μπορω να σκεφτω εγω ειναι με χρηση ΑΟ και αναλογη μιξη με νερο βρυσης η/και παραλληλα με χρηση τυρφης(για τη μειωση του ph)
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν ειναι μονο οι γνωσεις.
Πρεπει να εχεις και τα "υλικα"
(ειναι ευκολο να βρεις ολα τα ψαρια αυτα για να κανεις μια σωστη βιοτοπικα συνθεση? μην αναφερουμε φυτα, ειδος ξυλων και υλικο βυθου)
σιγουρα ευκολο δεν ειναι.εδω μου βγηκε η πιστη να βρω ενα θυληκο ραμ.
αυτο που εχω αρχισει να καταλαβαινω αποσο εχω ψαξει παντως αυτες τις μερες ειναι οτι ενα τετοιο ενυδρειο θελει χρονο για να στηθει.και οχι μονο για τη συλλογη των υλικων, αλλα και χρονο απτον χομπιστα για να καταλαβει αρκετα πραγματα γυρω απτις διαδικασιες που συντελουνται σε ενα βιοτοπο στη φυση.βεβαια υπαρχει και ενα οριο,δε ειναι οτι θα ανακαλυψω εγω τον τροχο παλι,αλλα νομιζω θελει χρονο γενικα για να φτασω στο σημειο να μπορω να κανω κατι σωστο και ομορφο.δε θα παρατησω το εγχειρημα,αλλα θα μου παρει αρκετο χρονο να φτασω εκει που θελω.οποτε σιγα σιγα κατι θα κανουμε.τα λεω για να τα ακουω εγω κυριως γιατι ο ενθουσιασμος για κατι μερικες φορες σε κανει να νομιζεις οτι δεν ξερω κιεγω τι
προς το παρον θα συνεχισω να διαβαζω για τη βενεζουελα και το rio orinoco και θα κανω μικρες παρεμβασεις οπου βλεπω οτι υπαρχει θεμα.πολλες μου τις εχεις πει κιεσυ ηδη δηλαδη...
-------------------------
delta αν δε σου ειναι κοπος καποια στιγμη ριξε μια ματια εδω και πεσμου πως σου φαινεται το site του τυπου,γιατι εχει αρκετες πληροφοριες(για μενα τουλαχιστον)απλα να μου πεις πως σου φαινεται για να κανω και μια διασταυρωση με καποιον που ξερει περισσοτερα.αν θαχεις χρονο,οποτε μπορεσεις.σορυ κιολας για το αγγαρεμα απλα γιατι δεν μπορω να τα κρινω ολα να παρω μια δευτερη γνωμη.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kgf12345 : 10-01-12 στις 11:56 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01635 seconds with 11 queries