Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #14  
Παλιά 04-08-14, 20:44
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Diskus fan Εμφάνιση μηνυμάτων
Ενημέρωση...
επειδή κά'ι'κε λάμπα στο Rio και αναγκάστικα να κάνω την πατέντα... στο κατάστημα του Κολλέρη βρήκα... την ράβδο τεφλόν 15 ευρώ το μισό μέτρο... και 3 ευρώ το πλαστικό (το 1 μέτρο).
Εγώ με το πλαστικό έκανα την δουλειά μου και... το υλικό είναι αρκετά σκληρό.
Προσοχή όσοι ψάχνετε λάμπες...
εγώ ζήτησα σε 2 αποθήκες (ΚΑΥΚΑΣ και ΗΛΕΚΤΡΟΝ) δίνοντας συγκεκριμένα στοιχεία (1.200 mm, 54 Watt) και παρόλα αυτά μου έδωσαν 1150mm (ΔΕΝ τις μέτρησα επί τόπου βέβαια... θεώρησα ότι είχα μεγάλη τύχη). Όταν πήρα τηλέφωνο για το λάθος... ο υπάλληλος μου είπε... εγώ 1.20 τις λέω!!!!!
Ευτυχώς είχα πρώτα αγοράσει τα φισάκια και το πλαστικό... οπότε έκανα την παραπάνω κατασκευή.-
Σωστος.
Πλαστικια πηρα κι εγω. Λαθος μου που την αναφερω ως τεφλον στο πρωτο ποστ.

1.20 ειναι οι λαμπες μηκους για juwel φωτιστικο (οι ακριβες).
Αφου παραγγειλες 1.20 λαμπες τι τις ηθελες τις "τεφλον" προσεκτασεις?
Η πλακα ειναι οτι οταν παραγγειλα εγω στον Καυκα μια aquastar 115mm, θα μου φερναν 105mm (καταλληλη για Rio300).
Καλα που ρωτησα τιμη και μου φανηκε ακριβη και κοιταξα στο κομπιουτερ τους διαστασεις.
Χρειαζεται προσοχη, γιατι δεν ξερουν οι υπαλληλοι και πολλα απο διαστασεις βατ κελβιν
Και σε αλλα μαγαζια τα ιδια συμβαινουν.
Gro τους λες, οτι ναναι σου δινουν.

Gro παραγγειλα και μου εφεραν τις σωστες διαστασεις και βατ χωρις λαθη, στον Πειραια
ΤΣΟΥΚΑΤΟΣ
Σφακτηρίας 5, 18545 Πειραιάς
Τηλ.:
210 41 37 362
210 42 21 024
210 41 24 660-1
Θα φερνει λογικα και aquastar.
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01531 seconds with 11 queries