Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 12-08-10, 10:36
Το avatar του χρήστη MIXALIS CYPRUS
MIXALIS CYPRUS Ο χρήστης MIXALIS CYPRUS δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-03-2010
Περιοχή: Λεμεσος Κυπρος
Μηνύματα: 540
Προεπιλογή

[QUOTE=zapatas;470439]

υ.γ.:αν και για πρωτη φορα να σου ζησουνε και καμια 50αρια... εινα σουπερ!!!!
QUOTE]


Εχω ξανακανει αναπαραγωγη με το συγκεκριμενο ζευγαρι πριν λιγο καιρο αλλα το καλυτερο αποτελεσμα ηταν οταν μου γεννησαν σε συνθηκες που υπηρχε αφθονη infusoria .Υπολογιζω οτι αν δωσει καποιος πιο πολυ χωρο στα μικρα με περισσοτερα φυτα ο αριθμος των ψαριων που θα επιβιωσουν θα ειναι πολυ μεγαλος .
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από exelix Εμφάνιση μηνυμάτων

Δύο πράγματα να ρωτήσω. Δε θα ήταν καλύτερα στην αρχή της διαδικασίας να έχεις λιγότερο νερό στο ενυδρείο, ώστε να μην κουράζεται πολύ ο πατέρας στο ανεβοκατέβασμα για να πιάνει τα αβγά που πέφτουν από τη φωλιά;


Αυτο για να ειμαι ειλικρινής δεν το σκεφτηκα ποτε .Ισως να εχεις δικαιο .Αν και οταν το παρακολουθούσα οσα αυγα επεφταν στον πατο δεν τα σηκωνε ξανα.Εφερνε πανω μονο οσα προλάβαινε πριν ακουμπησουν τον πατο .Ενδεχομένως να πετυχει αυτο που λες και στο επομενο πειραμα θα το κανω .

Και επίσης, έχεις κάνει άλλη αναπαραγωγή με αρτέμια για να μπορείς να συγκρίνεις αριθμό επιζόντων και μέγεθος στις ίδιες μέρες;
Δοκιμασα να κανω αρτεμια και τα καταφερα αλλα δεν μου αρεσε η ιδεα να ταιζω ζωντανη τροφη στα ψαρια .Φαινεται περιεργο επειδη ενω εχω κατεψυγμενη αρτεμια για τα ψαρια , ζωντανη δεν υπαρχει περιπτωση να βαλω ξανα . Για αυτο εψαχνα πολλους τροπους για να βρω το υποκαταστατο της ζωντανης αρτεμιας και ως τωρα νομιζω πετυχαινει η ιδεα . Απλα δοκιμαστε την αναπαραγωγη ειτε σε μια γλαστρολιμνη ειτε σε ενα ενυδρειο με φυτα λιμνης . Φροντιστε ομως πρωτα να εχει ωριμασει η μινι λιμνη για να εχει δημιουργηθει η υπερπολυτιμη infusoria .
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη MIXALIS CYPRUS : 12-08-10 στις 10:36 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01645 seconds with 11 queries