Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #24  
Παλιά 09-09-09, 22:01
Το avatar του χρήστη harris samos
harris samos Ο χρήστης harris samos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-12-2008
Περιοχή: Σαμος
Μηνύματα: 4.507
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην harris samos
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από george Εμφάνιση μηνυμάτων
Χωρίς να αναφέρομαι σε εσένα Χάρη θα ήθελα να κάνω μια γενική παρατήρηση.
Δεν είναι για κανέναν δικαιολογία το ότι δεν έμαθε ορθογραφία στο σχολείο.
Σαφώς και για κάποιους υπάρχουν ιδιαιτερότητες αλλά και αυτές δεν είναι για εμένα δικαιολογία.

Βλέπουμε εδώ μέσα καθημερινά νέα παιδιά που όχι μόνο πηγαίνουν σχολείο αλλά και το έχουν τελειώσει και ειλικρινά απορώ πως.
Αν ήμουν καθηγητής δεν θα περνούσα μαθητή μου που δεν ήξερε ορθογραφία.Και πόσο μάλλον στην εποχή μας που υπάρχουν τόσα βοηθήματα.

Άρα καταλήγω στο ότι δεν υπάρχει ενδιαφέρον να κάνει κάποιος προσπάθεια όχι μόνο να μάθει ορθογραφία αλλά και να κοιτάξει να διορθώσει ή να βελτιώσει πράγματα που για εμένα είναι πολύ σημαντικά στην προσωπικότητα του.

Στα πλαίσια του ωχαδερφισμού και μιας γενικής χαλαρότητας, έχουμε αφήσει πίσω μας πολλά, τα οποία και μια μέρα θα τα βρούμε μπροστά μας.
έχετε δίκιο αλλα ένα πρόγραμμα που κάνει διορθώσεις και μετατροπές θα βοηθήσει????? είναι κάποιοι σαν εμενα που η δε μας άρεσαν τα γράμματα η απλά δεν το είχαμε στο αίμα μας να τα μάθουμε καλά, ήμασταν καλή σε αλλα θέματα όλα τα γενικά μαθήματα ήμουν στη βάση με το ζόρι πέρναγα στα "εγαστηρια" η σε άλλες δραστηριότητες καλλιτεχνικά πρώτος ξέρω στην ορθογραφία είμαι σκράπας "δοσμου" ένα κομμάτι ξύλο και ένα κοπίδι θα σας αφήσω με το στόμα ανοιχτό . ξανά λέω έχετε δίκιο αλλα και εγώ έχω μια σταγόνα δίκιο σε αυτα που λεω
__________________
Ένας βλάκας που περπατάει, αξίζει πιο πολύ από δέκα διανοούμενους που κάθονται...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01387 seconds with 11 queries