Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #11  
Παλιά 13-04-09, 16:27
Το avatar του χρήστη Alex1001
Alex1001 Ο χρήστης Alex1001 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 30-03-2009
Περιοχή: Ν.Σμύρνη
Μηνύματα: 21
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
Απιθανο να ειναι επαφες.. Τα επαγωγικα φορτια που βαζετε επανω (δλδ τα μπαλαστ) την κανουν τη δουλεια. Αν προσθεσει κανεις ενα φιλτρο πριζας πανω στο χρονοδιακοπτη, πριν το φις του φορτιου, συνηθως το προβλημα λυνεται.
φιλε μου απίθανο δεν είναι τίποτα.. εγώ επιμένω πως υπάρχει και αυτή η περίπτωση γιατί έτυχα συγκεκριμένους ψηφιακούς χρονοδιακόπτες για διαφορετικές χρήσεις σε 4 ανθρώπους που όλοι παρουσίαζαν το ίδιο πρόβλημα και σχεδόν όλοι επιστράφησαν πίσω στην εταιρία
ο μονος που κράτησε χρονοδιακόπτη (επειδή ήταν φτηνοί) ήταν αυτός ο καθηγητής που ισχυρίστηκε πως βρήκε την λύση (όπου περιέγραψα πιο πάνω) και γι αυτό δεν τον επέστρεψε!
όλοι τους παρουσίαζαν το ίδιο πρόβλημα όπως περιέγραψε το παιδί πιο πάνω.. με τι διαφορα πως εμενα το reset το έκανε από 2 μέρες αλλα μπορούσε να γίνει και μετά από 1 εβδομάδα χρησης! σε αυτόν που είχα στα χερια μου δεν φαινόταν πως η μπαταρία είναι ο φταίχτης γιατί βάλαμε και καινούρια και ήταν καλά σφιγμένη..

να συμπληρώσω πως το κατάστημα έφερε αργότερα διαφορετικής μάρκας χρονοδιακόπτες που δεν παρατηρήθηκε παρόμοιο πρόβλημα

anyway επειδή το παιδί έχει πάρει διαφορετική μάρκα ας το ψάξει μήπως το πρόβλημα είναι αλλου αλλα ας έχει υπόψιν και την δικη μου περίπτωση.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01783 seconds with 11 queries