Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #32  
Παλιά 22-05-16, 17:08
Το avatar του χρήστη ΚΩΣΤΑΣ ΡΟΜΠΟΤΗΣ
ΚΩΣΤΑΣ ΡΟΜΠΟΤΗΣ Ο χρήστης ΚΩΣΤΑΣ ΡΟΜΠΟΤΗΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-09-2015
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Μηνύματα: 625
Προεπιλογή

Φίλε Τσάλα σ ευχαριστώ που ασχολείσαι, λυπάμαι βέβαια γιατί τα έχασα όλα, θα σε ρωτήσω όμως κάποια πράγματα να κάνουμε μία ανακεφαλαίωση να μου υποδείξεις αν θα είναι σωστά ή όχι για την επόμενη φορά πρώτα ο Θεός.
Καταρχήν εγώ αφού έβαλα τα αυγά έβαλα νερό απ το ενυδρείο, τον κυκλοφορητή με filterwool και μίνι σιποράξ την αεραντλία στο φουλ και esha 2000 και εκκολάφθησαν όλα. Εκανα καλά; Πειράζει που θα μείνει esha 2000 όταν βγουν ουρίτσες; Είναι βιοδιασπώμενο και λογικά σιγά σιγά θα φύγει και θα εξαφανιστεί με τις αλλαγές νερού έτσι δεν είναι;
Πότε ξεκινάω να ταίζω; Εχω ένα πρόβλημα με το πρόγραμμα εμένα και της γυναίκας. Φεύγουμε κι οι δύο 7 το πρωί και γυρνάμε μετά τις 4 το μεσημέρι, οπότε θα ήθελα ένα πρόγραμμα να μου υποδείξεις ταίσματος. Είπες εναλλάξ τις 3 τροφές που έχω, το εναλλάξ στην ίδια μέρα; Επίσης πόσο χρόνο θα μένουν μέσα οι τροφές, πότε θα σιφωνάρω και πότε θα κάνω την αλλαγή νερού; Το νερό θα είναι απ τη βρύση έτσι; Στο ενυδρείο φτιάχνω αναλογία βρύσης 80% όσμωσης 20%, το ίδιο θα φτιάχνω και για τη γεννήστρα; Δυστυχώς εγώ λείπω συνεχώς ταξίδια οπότε θα πρέπει να τα κάνει η γυναίκα μου.
Καρύδα έχω στο μεγάλο ενυδρείο και μάλιστα είναι ντυμένη με μος, μπορώ να τη βάλω μέσα; Βέβαια έχει και μερικά μαλαισιανά σαλιγγάρια επάνω, τι πρέπει να κάνω μ αυτά; Αμμωνία μέτρησα με τεστ ΑΡΙ κι ήταν στο 0,25, νιτρώδη δε μέτρησα.
Σ ευχαριστώ εκ των προτέρων.
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01398 seconds with 11 queries