Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 07-02-16, 17:46
ΠΑΝΑΣ Ο χρήστης ΠΑΝΑΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 05-02-2016
Περιοχή: Λαυρεωτικη
Μηνύματα: 6
Προεπιλογή γουρνα ζηταει βοηθεια να γινει λιμνη

Γεια σας παιδια των λιμνων
Για να σας το κανω πιο παραμυθενιο μιας και εχετε το αγγιγμα της νεραιδας των λιμνων.
Θα σας πω την ιστορια μου,η οποια ξεκιναει πριν πολλα χρονια οταν ο γιος του ελληναρα που τα παντα ξεκιναει και τιποτα δεν τελειωνει ηταν 6-7 ετων ,(τωρα ειναι 20) αποφασισε
μπροστα στο σπιτι της γιαγιας να σκαψει γυρο απο ενα βραχακι και καλα για ναφταξει μια
λιμνουλα για παπακια.Τα παπακια δεν ζησανε ποτε στην λιμνουλα τελος παντων.
Τωρα ειμαι μια γουρνα πολυτελειας5χ5 και βαθος1,5m.Γιατι πολυτελειας? Γιατι μεσα μου
Εκρυβα πετρες και βραχους απο βοτσαλο και αμμο συμπαγες και δημιουργισα φυσικα τουνελ σπιλιες,για να κρυβονται τα ψαρια που τα ακουω και δεν τα βλεπω.
Η αληθεια ειναι οτι ημουνα δυσκολη και με ενα ηλεκτρικο κομπεσερακι,ειχε πολυ πεισμα
Και υπομονη για να με κανει κουμαντο και να με φερει εδω που ειμαι,τεραστια βραχια και τα πιο πολλα δεν μπορεσε να τα βγαλει και ετσι αποφασισε να τα χτισει μαζι με κατι
πολυ ωραιες πετρες που μαζευε ολα αυτα τα χρονια.
Αρχισε λοιπον να χτιζει τα βραχια κολοντας τα και ριχνοντας μπετον απο πισω ενισχυμενο με revinox (κανει το μπετον συμπαγες) ελπιζοντας οτι δεν θα εχει διαροες η θα τις αντιμετωπισει με waterfall expending foam και βερνικια για τους βραχους.
Εκει λοιπον που αρχισα να παιρνω μορφη και να γινομαι σιγα σιγα λιμνη, διαβαζοντας
καποιους απο εσας τους εξυπνακιδες με παρατησε και τον ακουσα ναλεει πως μπορει να χρειαστει να
με ξεβραχωσει και να βαλει λαινερ και αλλα.Τι λετε ρε μαγκες και οι σπιλιες μου τι θα γινουν.
Τελος παντων μολις μαθω πως να στελνω φωτο θα σας στειλω,ξερω απο την μια σας ζαλισα και απο την αλλη εχω ξιταρει την φαντασια σας.
Παρακαλω βοηθηστε το χειροτερο κομματι τον Ελληνα να κανειοτι μπορει για το καλυτερο κομματι της Ελλαδας που ειμαι εγω η γη σας.
Βοηθηστε τον λεγοντας του τι αντλια να μου βαλλει που θαβρει bottom drain,skimmer , μονωτικα κλπ, ο ανθρωπος ειναι ασχετος και θελει να κανει και ενυδριοπονια ο ασχετος,ναι σε αλλα εικοσι χρονια.
Ενας ακομα βασικος λογος που βιαζομαι ειναι οτι ακουσα την γιαγια, που αναγκαστικα με
βλεπει καθε φορα που ανοιγει την πορτα της,να λεει οτι θα πεθανω και λιμνη δεν θα δω.
Ευχαριστω και συγνωμη αν σας ζαλισα
Μετα τιμης
Γουρνα πολυτελειας
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01711 seconds with 11 queries