Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #83  
Παλιά 09-06-18, 19:10
Το avatar του χρήστη Κλεόβουλος
Κλεόβουλος Ο χρήστης Κλεόβουλος δεν είναι συνδεδεμένος
Mratibu wa Afrika jeshi
 
Εγγραφή: 20-12-2007
Περιοχή: 41.192471Ν, 26.304201Ε
Μηνύματα: 19.391
Προεπιλογή

Αγαπητέ Dream Waters δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς ζητάς από τους διαχειριστές του φόρουμ. Παρέθεσα πιο πάνω τον κανονισμό για να υπογραμμίσω ότι ο καθένας είναι αποκλειστικά υπεύθυνος για τις απόψεις και τις θέσεις που εκφράζει.

Η συζήτηση εδώ ξεκίνησε επειδή το ζήτησε ένα μέλος που είναι και πελάτης σου και εκφράστηκαν απόψεις για την κατασκευή αφού από το 1ο πόστ η Νικολέτα λέει :
"Παιδιά πραγματικά δεν νομίζω οτι είναι φυσιολογικός ο θορυβος και ψάχνω λύση την οποια απο οτι φαίνεται ο ανθρωπος της Dream Waters που πλήρωσα δεν μου την έδωσε εδώ και 2 μήνες" και πιο κάτω γράφει :
"Επίσης ο τεχνικός μου από την Dream Waters πράγματι προχτες ήρθε το απόγευμα και κάθισε 4 ώρες γεμίσαμε το ενυδρειο έφτιαξε κάποια μικροθέματακια και καποια άλλα σύντομα θα τα διευθετήσει και το σημαντικότερο όλων είναι οτι ο θόρυβος μειώθηκε κατά 70% για να είμαστε πιο ακριβής . Υπάρχει φυσικά ένα θόρυβος αλλά ειναι πολύ πιο ήπιος και υποφερτός πλέον .
Οι ενέργειες του τεχνικού μου πάντως οφείλω να ομολογήσω ότι σε αντίθεση με άλλες φορές την τελευταία φορά χαρακτηρίζονταν από επαγγελματισμό και πραγματικό ενδιαφέρον να βρεθεί λύση στα θέματα - προβλήματα του ενυδρειου
."
Πάρα κάτω λέει: "Η επιλογή η δική μου αρχικά ήταν να γίνει εσωτερικό σαμπ . Αλλά ο τεχνικός μου μου ειπε οτι ειναι πολύ μεγάλος λάθος , γιατι 1. χανεις απο λιτρα , 2. δεν θα έχουν οξυγόνο τα ψαράκια σου και 3. δεν θα μπορείς να βγάλεις τα σφουγγαρια για να τα καθαρισεις . Οποτε με τα λίγα τα πολλά με έπεισε και μου ειπε να κανουμε ενα 300 λίτρα σαμπ ." αλλά
εσύ την διαψεύδεις λέγοντας : "H Νικολετα δεν ηθελε εσωτερικο σαμπ για να μη χασει λιτρα."
Επαναλαμβάνω ότι όλες οι απόψεις εκφράστηκαν για να λυθούν προβλήματα σε μια κατασκευή δική σου και χωρίς να γνωρίζει κάποιος εκ των προτέρων ποιανού επιλογή ήταν να γίνει έτσι ή αλλιώς (εσύ λες ότι η επιλογή ήταν της Νικολέτας) και δεν υπήρχε πρόθεση από κάποιον να σε δυσφημίσει.
Αντί όμως να εξηγήσεις τι έκανες, με ποιά λογική κλπ (για μια κατασκευή που λες κι εσύ ότι δεν σου άρεσε και χρειάστηκαν ώρες για να διορθωθούν κάποια προβλήματα, όχι όλα, όπως γράφει η Νικολέτα ("ήρθε το απόγευμα και κάθισε 4 ώρες γεμίσαμε το ενυδρειο έφτιαξε κάποια μικροθέματακια και καποια άλλα σύντομα θα τα διευθετήσει....")
επιμένεις να αντιπαρατίθεσαι με όσους έγραψαν την άποψη τους με μοναδικό αντ-επιχείρημα ότι μιλάς μόνο με κάποιο που έκανε 1000 λίτρα ενυδρείο που δουλεύει σωστά.
Παρακαλώ αν έχεις διαφορετική άποψη για τις τεχνικές παρατηρήσεις που έγιναν για την κατασκευή, να την γράψεις. Όλα τα άλλα σε αδικούν και είναι κρίμα.

*Βεβαίως μετά από όλα αυτά περιμένουμε και την Νικολέτα να γράψει.
 
Page generated in 0,01597 seconds with 11 queries