Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 09-04-12, 12:02
Το avatar του χρήστη zweet
zweet Ο χρήστης zweet δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 01-09-2010
Περιοχή: Αυλωνα
Μηνύματα: 318
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην zweet Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην zweet Send a message via Skype™ to zweet
Προεπιλογή

τα εχω διαβασει πολλες φορες αυτα , ομωςστην πραξη ειναι αλλιως...

κατ αρχην κανω καλα που αδειαζω την δεξαμενη?
δεν ξερω τι να κανω εχω μπερδευτει
το νερο ειναι καταπρασινο και μυριζει ψαρακια χωρις να εχω ουτε ενα ψαρι μεσα.. η καλυτερα μυριζει βατραχια.
το ΄λινερ εχει γινει καταπρασσινο, νομιζα οτι ηταν αλγη απο τον ηλιο και γιαυτο εφτασε εκτως ελεγχου, οταν καταλαβα οτι ηταν απο μη επαρκη ροη του νερου ηταν ηδη χαλια.

κανω καλα που την αδειαζω?
να την αδειασω ολη? η τη μιση? η τι τελικα?
στη σελιδα εκει εχει ενα φιλτρο που εχει φτιαξει εξω απο τη λιμνη, και εχει βαλει μονο 1 σφουγγαρι και χαλικι.
αρκει δηλαδη μονο αυτο?

αν καταλαβα μεσα απο μια σελιδα υπολογισμου λιτρων ειναι 3000 λιτρα η δεξαμενη περιπου.
ποσα λιτρα ανα ωρα πρεπει να γραφει το φιλτρο αν παρω ετοιμο οσα και τα λιτρα μου?
ευχαρηστω για το χρονο σας
-------------------------
κανει αυτο για τη δεξαμενη μου?

http://www.ebay.co.uk/itm/Submersibl...ht_1550wt_1185
-------------------------
σημερα την αδειασα τελειως (εκτως απο 10 εκατοστα στο βαθος που το καθαριζω και το αδειαζω σταδιακα).
θα παω σημερα να παρω εναν κυκλοφορητη "multi sicce 4000" και ενα σφουγγαρι μεγαλο , εχω κοψει ενα 25λιτρο μπετονι μεγαλο οριζοντια και σκευτομαι να κανω κατι αναλογο με οσα φιλτρα εχω δει με ελαφροπετρα και σφουγγαρι εξω απο τη δεξαμενη και το νερο να τρεχει μεσα απο το στομιο του μπετονιου.

ελπιζω να μην κανω κατι λαθος παλι..
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη zweet : 09-04-12 στις 12:02 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01538 seconds with 11 queries