Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #16  
Παλιά 13-04-16, 11:20
Το avatar του χρήστη kostas66
kostas66 Ο χρήστης kostas66 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 27-03-2016
Περιοχή: Σταυρός Αγίας Παρασκευής
Μηνύματα: 278
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από RedPointGuard Εμφάνιση μηνυμάτων
Τελικά το mode - πλυσταριό δεν τον απέφυγες ουτε στη χαμηλή ροή;;; Εχει ρύθμιση και απο το σωληνακι, που είναι σαν κεραία έξω απο το νερό. Δεν το έβαλες το σωληνακι; Αν το στρίψεις τέρμα η ροή είναι ανεπαίσθητη (ακομη και για μονομάχο θα εκανε). Απο το γκρίζο ροοστατη ρυθμίζεται η ένταση, με το σωληνακι θα βλεπεις ίσα ίσα να βγαίνει λίγο νερό αν το γυρίσεις τέρμα.
Στο δικό μου 125 λίτρων δεν έχω πρόβλημα, τα γκαπυ μονίμως τα βλέπεις να σερφαρουν τα κύματα με επιδεξιότητα

Στο δικό σου καλά έκανες και έβαλες το spraybar, μη γίνουν αφισοκόλληση τα ψαράκια.
Είναι μαχιμο φιλτρακι, έχει μέσα substrat pro, σου χωρεσε όλο μαζί με το μπόλι;
Το δούλεψα χωρίς spraybar αρχικά στη χαμηλή ροή και έπαιρνε τα γκάπυ το ρεύμα και είχαν φρικάρει γιατί τα γύρναγε γύρω γύρω! Το ενυδρείο είναι και 60λιτρο οπότε καταλαβαίνεις, ο χώρος είναι περιορισμένος και το φίλτρο πανίσχυρο... Επίσης, μου έπαιρνε τις κρυψώνες που έχω φτιάξει για τα μωρά και τις έκανε "γύρω γύρω όλοι".
Οπότε έβαλα το spraybar και χτυπάει στην πλάτη του ενυδρείου, δημιουργώντας καλή ανατάραξη στην επιφάνεια και τη ροή την έχω λίγο πάνω από τη μέση. Αν την ανοίξω τέρμα, πάλι πλυντήριο Σκέψου ότι στις προδιαγραφές το δίνει για 80-160 lt ενυδρείο.
Χώρεσε όλο το βιολογικό του προηγούμενου και έβαλα κι αλλο. Επίσης έχωσα και το παλιό σφουγγάρι για να δώσει και αυτό βιολογία και θα το βγάλω στο πρώτο καθάρισμα.
Πάντως αξίζει το φίλτρο και είναι και τελείως αθόρυβο. Λίγο ογκώδες για 60λιτρο αλλά οκ, μπορεί να αξιοποιηθεί και σε μελλοντική αναβάθμιση
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01493 seconds with 11 queries