Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #42  
Παλιά 28-10-15, 09:55
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

οκ.το ενυδρειο που εχεις βαλει στο λινκ(το 20λιτρο hailea) δεν ειναι κακο για αρχη.
το θεμα ειναι κανεις την αγορα τωρα?
η περιμενεις μετα τη μετακομιση μηπως μπορεσεις να παρεις κατι καλυτερο?(σε μεγεθος εννοω).
μη δωσεις λεφτα για ενυδρειο 2 φορες δηλαδη.
η γνωμη μου ειναι αν προκειται να τα δωσεις,δωστα μια φορα και παρε αυτο που πρεπει να ξεμπερδευεις.

παντως σε αυτα τα λιτρα(και στα 35 ακομα) θα χρειαστεις σιγουρα ηλεκτρονικο κοντρολερ θερμοκρασιας και συστημα ψυξης με ανεμιστηρακια υπολογιστη(ο stc που σου εγραψε ο τακης απο πανω)

αλλιως θα δεις και μονος σου ειδικα το καλοκαιρι οτι θα εχεις προβληματα να κρατας τη θερμοκρασια σταθερη.εκτος αν πας σε σπιτι που θαναι πολυ "cool" η δουλευει το aircondition αρκετες ωρες κλπ.

παντως εχε το υποψη σου για τον κοντρολερ.υπαρχουν πληροφοριες στα υπομνηματα στην κατηγορια εξοπλισμος ενυδρειων(αν θυμαμαι καλα).

τωρα για το θερμαντηρα τι να σου πω.αν λεει πληρως βυθιζομενος σημαινει οτι δεν θα χαλασει αν καλυπτεται ολοκληρος απο νερο.

η γνωμη μου ειναι να βρεις εναν φτηνο θερμαντηρα προς το παρον(που να δουλευει σωστα ομως),να κανεις τη δουλεια σου τωρα και μολις μετακομισεις και δεις το χωρο σου,παρε ενα μεγαλυτερο ενυδρειο μαζι με μεγαλυτερο θερμαντηρα.

εχω δοκιμασει αυτον και μου ειχε βγει πολυ καλος.
αν τον βρεις,για τις διαστασεις που θες πιστευω ειναι πολυ καλα.βλεπω δεν γραφει διαστασεις το μαγαζι,αλλα ο 25αρης που ειχα ειχε περιπου 12 με 15 εκατοστα μηκος.
υπαρχει και σε 50watt αλλα δυστυχως δεν τους εχει διαθεσιμους το supermarket πλεον.θα πρεπει να δεις αλλου.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01476 seconds with 11 queries