Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #16  
Παλιά 22-06-16, 04:05
Το avatar του χρήστη apostolis.pan
apostolis.pan Ο χρήστης apostolis.pan δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 25-05-2015
Περιοχή: Κορυδαλλός
Μηνύματα: 268
Προεπιλογή

Λοιπον ,το θεμα αυτο το ειχα ανοιξει παλαιοτερα, μιας που σκευτομουν να αλαξω ψαροσυνθεση.. δεν καταφερα να αποχωριστω τα γκαπυς ομως επειδη δεθικα με αυτα . Πλεον εχει ερθει στα χερια μου ενα 200λτ , που οταν ειμαι καλυτερα οικονομικα θα στηθει στανταρακι.. εχω κολησει πολυ αγροια με τα tiger barbs , και διαβαζω πως εχουν πολυ μεγαλο οριο σε πεχα και σκληροτητες , αλλα προτιμουν το μαλακο νερο.. υπαρχει καμια των περιπτοσεων να ζησουν ευτιχισμενα σε νερο αθηνας??
http://www.seriouslyfish.com/species...rus-tetrazona/
εδω βλεπω οριο 8.. δεν εχω τεστ για πεχα και σκληροτητες, ειμαι αθηνα και επειδη εχω γκαπυς δεν με απασχολησε ιδιετερα το πεχα..
το μονο μου κολημα ειναι να μαλακωνω το νερο. δεν το εχω ξανακανει , και δεν ξερω αν θα μπορω να κραταω σταθερες συνθηκες..
εαν αξιοθω οικονομικα, και το στησω μετα τον σεπτεμβρη ,υποστρωμα θα μπει πυλος με τυρφη.. θα καταφερω να τα κρατησω λετε σε σκληρο νερο? αν ναι απο συγκατοικους τι να βαλω για να μην εχω επησις προβλημα?
αργει το προτζεκτ γιατι υπαρχουν πολλοι παραγωντες στην μεση, δεν υποσχομαι κιολας , απλα πληροφοριακα πιο πολυ..με αφορμη πιο πολυ οτι πετυχα καποια αρθρα που καπιοι τα προτεινουν για πεχα 7,5 πχ..
το ξερω οτι χωρις τεστ δεν μπορειτε να ξερετε με σιγουρια..στους επωμενους μηνες πιστευω θα καταφερω να παραγκειλω το σετ της απι και θα ξεκαθαρισουν τα πραγματα

ειναι πραγματικα ενα ειδος που κατσει κατσει πολυ στο γουστο μου,ενω δεν με εχει ελκισει κανενα αλλο ψαρι οπως αυτο.
( μαζι με peacock bass που ειναι ονοιρο ζωης σχεδον..)
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01585 seconds with 11 queries