Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 17-12-05, 02:36
Το avatar του χρήστη dim
dim Ο χρήστης dim δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 08-06-2004
Περιοχή: θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 375
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην dim
Προεπιλογή ετοιμάζονται να γεννήσουν.!

οι δίσκοι μετά το σόκ που πάθαμε με τα εξάμιτα και τις θεραπείες τώρα είναι έτοιμοι για γέννα.!
καθαρίζουν περιοχή. μου θυμίζουν έντονα αγγελόψαρα. κάνουν τα ίδια πράματα.κιχλίδες θα μου πείτε.! μία πάνε στον "ειδικό" κώνο που είχα μέσα και μια στην γωνία στο τζάμι. την θυληκιά δεν την έχω δει πιο υγιέστατη και πιο κινητική ποτέ. και τα χρώματά της είναι πιο έντονα απο ποτέ. οι βιταμίνες και οι τροφές που δίνω έκαναν δουλειά τελικά.
μέσα στο ενυδρείο τώρα είναι οι δύο δίσκοι,2 κλοουνάκια, 5-6 κορύντορας, 5-6 οττος. είχα και 10 αρλεκίνους αλλα τους έβγαλα γιατί όταν γεννούσαν τα αγγελόψαρα που είχα τρώγανε τα αυγά.
τώρα αν με το καλό μας γεννήσουν και αποφασίσουν να γεννήσουν πάνω στον κώνο λέτε να τα βγάλω τα αυγά ή να τα αφήσω μέσα και ότι γίνει.? ξέρω ότι τα μικρά στην αρχή τρέφονται απο την βλέννα που βγάζουν οι γονείς και το καλύτερο θα ήταν να τα αφήσω αλλα και με τα ψάρια που έχει μέσα.? θα μείνει τίποτε.? όταν σκάνε τα αυγά των δίσκων πέφτουν κάτω όπως στα αγγελόψαρά.? αν γίνετε αυτό δεν θα μείνει κανένα μικρό.θα φαγωθούν απο τα άλλα ψάρια. έχει κανείς εμπειρία να μας πει κανα 2 κουβέντές.?
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01461 seconds with 11 queries