Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #45  
Παλιά 05-03-16, 09:46
Το avatar του χρήστη μελινακι
μελινακι Ο χρήστης μελινακι δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 20-09-2007
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 256
Προεπιλογή

Κύβο έλεγα κι εγώ. ΟΚ για τα λίτρα θα κοιτάξω μήπως μπορέσω να πάω στα 20 και όχι στα 10 που σκεφτόμουν.
Αν στο φίλτρο βάλω κανονικά τα υλικά μήπως θα βοηθήσει στον να μην είναι τόσο αυστηρά προγραμματισμένες οι αλλαγές; στα θέματα με τα φυτεμένα διάβασα ότι ένα χαμηλών αναγκών φυτεμένο μπορεί να επιβιώνει με αλλαγές νερού 2 φορές το μήνα και με την απαιτητική δουλειά μου θα με βόλευε.
Από την άλλη διάβασα και ότι αν βάζεις τα λιπάσματα κάθε μέρα λίγο παραπάνω για να μην υπάρξει έλλειψη κάνεις στο τέλος της βδομάδας μια γενέα αλλαγή της τάξης του 50% και επαναφέρεις την κατάσταση πετώντας ότι περίσσεψε.
Οπότε τι από τα δύο κάνω;
Τα σαλιγκάρια που μου αναφέρετε θα καταφέρω να τα βρω έτσι; Θα κοιτάξω να δω πως μοιάζουν γιατί δε νομίζω ότι θα έχει καλή εξέλιξη να τα ζητήσω από το μαγαζί με το όνομα τους και να μου τα δώσουν σωστά.
edit μόλις είδα τα ramshorn snails και τέτοια είχα παλιά κι εγώ στο ενυδρείο μου και είναι αξιολάτρευτα! δεν πειράζανε τίποτα και τρώγανε την άλγη από τα τζάμια όντως. Τέτοια θα βάλω. Αλλά δεν έχω δει ποτέ από κοντά κάποιο από τα άλλα δυο χρώματα. Τα δικά μου που είχα παλιά και τα 3 ήταν αυτό το καφετί κάπως χρώμα. (έχω κρατήσει και τα καβουκάκια τους να φανταστείτε και φυσικά τα φώναζα όλα Γκάρι)
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01417 seconds with 11 queries