Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #5  
Παλιά 29-03-17, 15:28
Το avatar του χρήστη panos_auk
panos_auk Ο χρήστης panos_auk δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 11-01-2011
Περιοχή: Ραφήνα
Μηνύματα: 842
Προεπιλογή

Σιγουρα στα περισσοτερα τετοιου ειδους μαγαζια δεν παρουσιαζονται τα πραγματα οπως ειναι πραγματικα για να μην αποθαρρυνθει ο πελατης, και ακολουθει η γνωστη καταληξη...
Τα ψαρια αναποδα στην επιφανεια του νερου και οι ανθρωποι που τα πηραν στενοχωρημενοι.
Απο'κει και περα οι επιλογες ειναι ολες ανοικτες. Ο καθενας μπορει να ψαχτει αν θελει και να μαθει γιατι τα ψαρια τα τιναξαν και οσα κι αν συνεχιζει να βαζει μεσα, η καταληξη ειναι η ιδια.
Εχω γνωρισει και απ'τους 2 τυπους ανθρωπων. Τωρα τελευταια ειδικα μου εχουν πεσει 2 περιπτωσεις που ειχαν η μια 2 χρυσοψαρα σε 20λιτρο και η αλλη 5 σε 60λιτρο!!Και οι δυο με ακουσαν, εψαξαν και στο ιντερνετ βεβαια (δεν ζουμε στο 1980 να περιμενουμε καποιον να μας πει τι να κανουμε),το 20λιτρο ξεστηθηκε και ξαναστηθηκε απ'την αρχη γιατι χαλασε και το φιλτρο, και εχει μεσα εναν μονομαχο τωρα, μπολικα φυτα και ολα ειναι καλα. Την αλλη περιπτωση την παλευω, εχουν ηδη "φυγει" 2 χρυσοψαρα νομιζω (μεχρι να το αποφασισουν) και την Κυριακη θα παω να το ξεστησω-ξαναστησω και θα αλλαξει και η ιχθυοσυνθεση συντομα.
Απ'την αλλη υπαρχουν και αλλες περιπτωσεις, που κουραζονται και μονο στην περιγραφη των οσων πρεπει να τους πεις για τα ενυδρεια, τα ψαρια που εχουν μεσα, τι απαιτειται κλπ. Μου εχουν κατσει και 2 τετοιες, κι εκει ακους τα κλασικα δεν προλαβαινω, που να τα κανω ολα αυτα τωρα, μια χαρα τα βλεπω τα ψαρια κλπ...
Ειναι στα γενικοτερα πλαισια κατανοησης και σεβασμου του τι σημαινει να διατηρεις το οποιοδηποτε ζωντανο...
Αλλοι σεβονται το τι απαιτειται ειτε ειναι σκυλος, γατα, πουλι, ψαρι, σαυρα!Και αλλοι απλα το διατηρουν οπως τους βολευει κι οπως παει...
Εκτος απ'τα μαγαζια δηλαδη ειναι και η νοοτροπια του κοσμου, που ερχεται και κουμπωνει...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01523 seconds with 11 queries