Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #9  
Παλιά 18-08-16, 20:06
Το avatar του χρήστη Artemisia
Artemisia Ο χρήστης Artemisia δεν είναι συνδεδεμένος
Νεράιδα της Λίμνης
 
Εγγραφή: 21-10-2013
Περιοχή: Κομοτηνή
Μηνύματα: 4.620
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από EYH_SANTORINI Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια σας και από εμένα αν έχεις δέντρο κοντά λινερ μην πάθεις ότι έπαθα Εγώ με τους φοίνικες που μου έσπασαν το μπετόν ου και λίγες φορές.... γνώμη μου παιδία.....
Να την λές την γνώμη σου κοριτσάκι μου για αυτό είμαστε εδω

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Lth1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Αρτεμης οταν λες προστασια εννοεις τα κλασικα..πετροβαμβακα και ολα τα συναφη και ασφαλιση της γυρω περιοχης...?ενταξει το θεμα μουριας...στο θεμα πλατανι τι κανουμε??
Παραυτα ομως αυτο που ουσιαστικα ηθελα να καταλαβω ειναι οτι πρεπει καπως να γινει αντιληπτο απο το φυτο(ριζα) το νερο που υπαρχει μεσα...σωστα?Παιζει και θεμα η υγρασια παρολ'αυτά..επειδη σκεφτομαι για κατι αρκετα μεγαλο και δεν ειναι ανεκτα τα περιθωρια λαθους...
Όταν λέω προστασία εννοώ : Αμμο ψιλή , γεωύφασμα , φλίς ύφασμα ή ακόμα καλύτερα ένα υλικό pvc που μπαίνει με θερμοκόλληση .
Αν είσαι ψείρας (σαν εμένα ) μπορείς να το προστατέψεις ακόμα και με 1 χέρι τσιμέντο με πλέγμα όπως έκανα εγω στην μικρή μου λίμνη γιατι ως γνωστών "όποιος καεί με τον χυλό φυσάει και το γιαούρτι" .
Αλλά καλύτερα να υπάρχει μια απόσταση 1-2 μέτρα απο τις ρίζες του δέντρου μην έχεις άλλα
__________________
Κάντε τα όνειρα σας πραγματικότητα , η ζωή είναι μικρή
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01323 seconds with 11 queries