Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 09-01-13, 01:48
aivas80 Ο χρήστης aivas80 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 15-12-2011
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 49
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sailor247 Εμφάνιση μηνυμάτων
σωστα!!!κι εγω τυχαια διαλογη ενα αρσενικο 2 θυληκα και ζευγαρωνει με την μια.αλλα αφηνω μεσα και την αλλη
Αυτο θα κανω κι εγω φιλε μου κι ελπιζω να βγει ζευγαρι...Αν εχεις κατι αλλο να προτεινεις για φωτοπεριοδο ή φυτα μου λες. Αληθεια ποσο συχνα ταϊζεις και σε τι Ph τα εχεις εσυ? Ο φιλος παραπανω μιλα για 4-5, η βιβλιογραφια λεει για 6-8... Τι να πω κι εγω, εγω θεωρω πως τα ψαρια αυτα δεν εχουν πιαστει στη φυση ελευθερα κ ουτε 2-3 γενιες πριν, αν οπως θεωρω ειναι αναπαραγωγης (το καταστημα που τα πηρα, ξερω πως εισαγει απο Γερμανια), θεωρησα πως ενα ph στο 7 θα καλυπτει και τα ansistrus και ta gouramis. Σας ευχαριστω οπως και να χει που μπηκατε στον κοπο να απαντησετε.
-------------------------
σχετικα με συμπεριφορες, ειναι εξυπνα ψαρια με νοηση και χαρακτηρα οποτε συμπεριφερονται αναλογα πως θα τους τη βιδωσει..
Με το θεμα της τροφης ειναι εκλεκτικα, κι ο δικος μου για πολυ καιρο δεν καταδεχοταν τιποτα αλλο εκτος απο ζωντανο κριλλ.
Μετα εμαθε να τρωει απο το χερι μου και δοκιμαζε οτι του εδινα αλλα δεν ετρωγε οτιδηποτε.
Ακομα και με διαπιστωμενο ζευγαρι δεν παυουν τα κυνηγητα, (που λογο μεγεθους κανουν τα υπολοιπα ψαρακια να κρυβονται) αλλα γενικα δεν τσαμπουκαλευονται χοντρα οπως αλλα γκουραμια.

13 ωρες φωτοπεριοδος τι ειναι? βιοτοπος Δανιας?[/QUOTE]

και μενα μονο κατεψυγμενα τρωνε, ξηρη τροφη τη φτυνουν... θα μειωσω σε 10-11 ωρες το φωτισμο, μαλλον το χω παρακανει...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη aivas80 : 09-01-13 στις 01:48 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01460 seconds with 11 queries